לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
שחר

מה ההבדלים?

מה ההבדל בין נאמן למנהל מיוחד יש לי מנהל מיוחד ואני בצו כינוס אבל מה זה נאמן הבנתי שהוא אחראי על הרכוש אבל איזה בדיוק אם אין לי כלום ולא כלום בחסכונות לא ביטוחים שום דבר ונודד ממקום למקום כי אין לי מגורים קבע כי אין כסף פשוט ועוד שאלה לפי החוק החדש כבר עדיף היה להישאר בהוצאה לפועל ולקבל הפטר הפשטר זה כאב ראש רוצים דברים שאין לבנאדם ממש בדיחה אני יכול לחזור להוצאה לפועל חובות 240 אלף

טל גוטרמן, משרד עורכי דין

שחר שלומות, מנהל מיוחד הינו בעל התפקיד אשר ממונה מטעם בית המשפט עת ניתן כנגדך צו כינוס. לאחר דיון הכרזה כפושט רגל, בד"כ המנהל המיוחד מקבל את מינויו כנאמן על נכסי החייב. נכסים בהגדרה הינם נכסים מוחשיים ושאינם מוחשיים, לאמור גם חובות הינם נכסים. תפקיד הנאמן לבדוק את תביעות החוב אשר מוגשות כנגדך מטעם הנושים ולהפחית את הרביות שאינם עפ"י תקנות הליך הפש"ר. לאמור, רביות של הוצל"פ אינם בהתאם להוראות הפקודה, או אז, אלו יופחתו בהתאם לתקנות פשיטת הרגל. עליך לטעון כנגד החובות אשר הוגשו כנגדך ויש לעיתים שהנאמן מוצא לנכון לדחות את התביעות ואז החובות הללו נמחקים. כבר כעת אתה יכול להבחין בין ההליך באמצעות ההוצל"פ לבין הליך הפש"ר. אני מקווה שהשכלת לשכור עו"ד הבקיא בתחום הפש"ר על מנת שזה יסייע לך ויביא אותך להפטר המיוחל כאשר החובות שלך נבדקים היטב בטרם הם מאושרים כנגדך. בהצלחה.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום פשיטות רגל