תוקף צו עיקול על קרקע כתוצאה מזכייה בתביעה אזרחית - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 14:12, 31 במאי 2016

  זכינו בתביעה אזרחית כספית ובעקבותיה בית המשפט הוציא לבקשתנו צו עיקול על קרקע של הנתבע, עיקול שנרשם בטאבו. הליכי הוצאה לפועל נגד החייב (=הנתבע) לא צלחו עקב אי שיתוף פעולה מצדו. האם העיקול לטובתנו על סמך התביעה האזרחית המקורית עדיין בתוקף? האם בכלל יש תוקף לצווי עיקול של בית המשפט? למיטב זכרוני, בצו עצמו לא הופיע תאריך תוקף. יש לציין, שמאז הזכייה בתביעה עברו 3 שנים, וקיים עיקול נוסף על אותה הקרקע. לאחרונה ניתן נגד החייב צו כינוס נכסים באמצעות הכונס הרשמי, והגשנו תביעת חוב במסגרת צו הכינוס, תביעה אחת ממספר תביעות של גורמים אחרים. האם עצם העיקול לטובתנו נותן לנו קדימות במימוש הקרקע לעומת תביעות החוב האחרות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

  עו"ד איתי בר,מנהל הפורום

  17:04, 1 ביוני 2016

  שלום משה, העיקול עצמו ריק מתוכן, ככל שאין ברשותך בטוחה על הנכס הרי שהנך נושה ככל הנושים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.