חוב בעמיגור - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • גליה

  נשלח ע"יגליה 11:08, 2 במאי 2013

  שלום רב, אני עובדת סוצילאית ויש לי מטופלת שצברה הרבה חובות, על צ'קים ועמיגור ועוד חובות. רציתי לשאול אם חוב לעמיגור נכנס לפשיטת רגיל (היא הגישה כבר תהליך וזה נמצא בדיון בבית משפט) או שיש מצב שהחוב הזה ישאר בחוץ? כמו כן, אם החוב כן נכנס לפשיטת רגל האם עמיגור יוכלו לדרוש עוד תשלומים מבתה הבוגרת של המטופלת המתגוררת עימה בדירה? או האם יוכלו לפנות אותם מהדירה בכל מקרה? תודה רבה!!

  השב
 • 09:05, 8 במאי 2013

  גליה שלום
  יש להבדיל ביןחוב עבר של החייבת לעמיגור לבין החובות אשר מיום מתן צו הכינוס.
  חוב לעמיגור הוא ככל חוב אחר במסגרת הליך פש"ר, ועל עמיגור יהיה להגיש תביעת חוב בגין חובה של המטופלת לעמיגור.
  עמיגור אינה יכולה להגיש תביעה לפינוי או כל תביעה אחרצ כנגד המוטפלת, שכן מרגע שניתן צו כינוס קיים עיכוב כל ההליכים, למעט חוב אשר כנגדו יש לנושה בטוחה.
  יחד עם זאת, החל ממועד צו הכינוס, אסור להמשיך ולצבור חובות, ולכן עליה להקפיד ולשלם את כל חובותיה לעמיגור.

  תגובה
 • 10:11, 8 במאי 2013

  ויש להם אפשרות להעביר את החוב לבתה בוגרת שכרגע מתגוררת עימה? כרגע המסמכים שלה הוגשו רק לכונס הרשמי ואין שום החלטה עדיין..
  כמה זמן עד שיש צו כינוס מרגע שהמסמכים מגיעים לכונס הרשמי?

  תודה!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.