עובד מטריד - פורום פיצויים בגין הטרדה/תקיפה מינית

שאלה חדשה
 • אלונה

  נשלח ע"יאלונה 10:58, 12 ביולי 2012

  שלום אני עובדת במשרד יחסית קטן. במשרד יש 15 עובדים כשרוב העובדים הם עובדות. אחד העובדים, שהוא אהוב מאוד על מנכ"ל החברה מרשה לעצמו לגעת בחלק מהעובדות. זה יכול להיות נגיעה במותן, נגיעה בכתף, ניסיון לחבק וכו'. העובדות שהוא נוגע בהן דיברו עם אחד הבוסים והוא אמר שידבר על זה עם המנכ"ל. בינתיים שום דבר לא קורה וגם כשמעירים לאותו עובד ומבקשים שיפסיק הוא רואה את זה כבדיחה, כאילו שאנחנו אומרות לו את זה בצחוק. כמו שכתבתי המנכ"ל אוהב אותו מאוד וסביר להניח שבגלל זה לא נעשה שום דבר בנושא. מה אנחנו כן יכולות לעשות שישפיע על ההתנהגות שלו ושהוא יפסיק?

  השב
 • 18:48, 12 ביולי 2012

  אלונה שלום,
  ראשית, חשוב להבין שהחוק מטיל חובות שונות על המעביד בכל הקשור לטיפול בתלונה על הטרדה מינית והעובדה שעד כה הדבר לא טופל (למרות תלונות העובדות) כשלעצמו הינו חמור ובניגוד לחוק.

  לפני שהייתי נוקט בפעולה נוספת (היות וכבר התלוננתן וזה לא עזר), יש צורך לתעד את מעשיו של העובד (אפילו באמצעות מצלמה סלולרית) כדי שתהיה לכן הוכחה למעשיו.

  לאחר מכן יש לכן כמה אפשרויות:
  1. להגיע עם ההוכחות למעביד.
  2. לתבוע את העובד בתביעה כספית בבית הדין האזורי.
  3. להגיש תלונה למשטרה.

  בהצלחה,

  תגובה

פורום זה עוסק בזכויות של נפגעי הטרדה/ תקיפה מינית לקבלת פיצויים כספיים כנגד המטריד/ה או התוקף/ת.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לפיצויים הכספיים המגיעים למי שהותקף/ה או הוטרד/ה מינית, כגון: כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? כיצד מטפלים בהטרדה מינית שאירעה במסגרת העבודה? מהי הטרדה מינית במסגרת יחסי מרות? מהי תקופת ההתיישנות בתביעה לפי הטרדה מינית? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.