איחור במסירת דירה - עיקוב בהיתר הבניה - פיצוי - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 22:56, 14 באוקטובר 2013

  שלום רב, הקבלן קיבל אישור להיתר בניה מוועדת התכנון העירונית במרץ 2010. הוא שילם את האגרה רק בנובמבר 2010. לכן ההיתר הונפק רק בנובמבר 2010. לא נקוב על ההיתר עצמו תאריך הנתינה מלבד שני תאריכים אלו. החוזים בבניין קובעים 30 חודש מקבלת היתר בניה. 1) איזה תאריך קובע לנתינת ההיתר לשם חישוב הפיצויים? 2) האם אפשר טעון שהקבלן עיקב את התשלום בכוונה כדי למשוך זמן? האם קיימים תקדימים כאלו? תודה רבה.

  השב
 • 16:45, 15 באוקטובר 2013

  ליאור שלום,
  השאלה ששאלת מחייבת יעוץ משפטי פרטני ואני ממליץ שתפנה לעו"ד שיוכל לענות לך כשכל החומר הרלבנטי לפניו.
  ואולם, באופן כללי אוכל להשיב לך שאחת מהחובות הבסיסיות בקיום חוזה היא החובה לקיים את הוראות החוזה בתום לב.
  המשמעות היא, שבמידה והקבלן אכן עיכב את תשלום האגרה בכדי לאפשר לעצמו באופן מלאכותי דחייה של מועד תחילת מניין הזמנים על פי החוזה - הרי שבמידה שאין בחוזה הוראה ספציפית שעונה לשאלה שלך, בוודאי שיש מקום לטעון שחובת תום-הלב מחייבת את הקבלן לפעול בשקידה ראוייה במילוי חובותיו על פי ההסכם, והנובע מכך באופן הבסיסי ביותר הוא... לשלם את האגרות הנדרשות על מנת לקבל היתר בנייה.
  לכל ייעוץ פרטני יותר תוכל להתקשר אליי ישירות למשרדי 02-6246777.
  בהצלחה.
  חיים מן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.