קיר הפרדה בין דירות - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • גיא

  נשלח ע"יגיא 10:31, 11 בנובמבר 2013

  שלום בנו לי קיר המפריד בין דירתי לדירה הסמוכה מבלוק איטונג. אני יודע שלפי התקן יש לבנות קיר הפרדה בין דירות מבלוק שחור או מבטון. לאחר המון ריצות הסכים הקבלן לפני כמה שנים להוסיף קיר גבס בדירה הסמוכה אך הדיירים התנגדו והקבלן לא עשה כלום. מה ניתן לעשות?האם ניתן לתבוע? מה גובה הפיצויים? תודה

  השב
 • 10:59, 11 בנובמבר 2013

  ודאי שניתן לתבוע את הקבלן.
  הייתי ממליץ למצות את הניסיונות להביא לפתרון העניין שלא באמצעות בימ"ש כי מדובר בהליכים ארוכים ויקרים וצריך לקחת גם את המרכיב הזה בחשבון הדברים.
  אשר לגובה הפיצוי - כגובה הנזק, אפשר שהתביעה תהיה בכלל לאכיפה שתחייב את הקבלן להרוס את הקיר הקיים ולבנות במקומו קיר בהתאם למפרט שהוסכם ביניכם - ובקיצור - להתייעץ עם עו"ד מהתחום, להבין מה אתה רוצה לתבוע בהליך שכזה ובהתאם לקבל את ההחלטות.
  בהצלחה
  חיים מן, עו"ד ומגשר
  02-6246777

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.