האם אפשר לבקש מבית המשפט להחליף את המומחה שמינה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • בן ציון

  נשלח ע"יבן ציון 17:06, 28 בנובמבר 2013

  האם אפשר לבקש מבית המשפט להחליף את המומחה שבית המשפט מינה עקב התיחסות מגמטית בליקויי בניה ואם כן איזה טענות עלי להציג. בכ"ב רב בן ציון

  השב
 • 15:53, 1 בדצמבר 2013

  בן ציון שלום,
  אפשר לבקש מבית משפט הכל, יש להניח במקרה שכזה שעל מנת להצליח בבקשה שכזאת אתה צריך להוכיח ברמת הוכחה גבוהה (שקשה מאוד להגיע אליה), שהמומחה פועל במשוא פנים, לא במקצועיות וטוב העדפה שאינה הוגנת של הצד השני.
  לא די בעצם העובדה שהטענות של הצד השני מתקבלות.
  צא מנקודת הנחה הוגנת שיהיה לך קשה להביא לביטול מינוי של מומחה (אך לא בלתי אפשרי !!)
  כקו שני - הייתי מכין בעצמי (או בסיוע של מומחה מטעמך) חקירה יסודית וטובה למסקנות המומחה מטעמו של בית המשפט - ובהגיע יום הדיו, הייתי מנסה לקעקע את קביעותיו הלא-הוגנות בדרך של חקירה נגדית יסודית ומבוססת.
  כמובן שאת הפעולת האלה ידע לבצע טוב הרבה יותר עו"ד מנוסה שמתמחה בתחום ושהוא בעל ניסיון בהופעה בבתי משפט ובניהול חקירות נגדיות של עדים ושל מומחים.

  בהצלחה.

  חיים מן, עו"ד ומגשר
  02-6246777

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.