חברת מטבחים שקבלן נתן על סף פשטת רגל - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • טלי

  נשלח ע"יטלי 09:09, 18 בינואר 2014

  שלום, רכשנו דירה מקבלן לפני שנה, קיבלנו מקבלן 3חברות להזמין מטבח כדי לקבל דירה עם המטבח. בחרנו בטופז. הזמנו בזמן,שסרגנו . לפני חודש עקב שמועות על פשיטת רגל של טופז ביטלנו תשלום אחרון בכ״א, חתמנו על ביטול עסקה בטופז- עבר חודש ואין תגובה. אצל קבלן קודם נאמר לנו שקבלן מטפל בבעיה וכעבור חודש נאמר לנו שאנו אחראים דרוש מבטך מטופז לבד. שאלות: עקב ובדה שהופנו לטופז ע״י קבלן האם קבלן נושא באחריות גם ! האם אנו חייבים לקבל דירה ללא מטבח למרון שלפי חוזה בבחירה מטבח של פרויקט מטבח יהיה בדירה את מי יש לתבוע: קבל או טופז? מה זכויות שלנו ? ממי לדרוש מטבח מקבלן או טופז? את מי תובעים? תודה טלי

  השב
 • 10:54, 21 בינואר 2014

  טלי שלום,
  התשובה לכל השאלות שהפנית טמונה בהסכם ההתקשרות ביניכם לבין הקבלן בונה הדירה.
  אני ממליץ שתפנו לעו"ד. תציגו בפניו את הסכם ההתקשרות ביניהם וההתכתבות שהוחלפה ביניכם לבין הקבלן בנושא זה. עם המסמכים האלה לפניו תוכלו לקבל עצה טובה ומבוססת לשאלותיכם.
  בהצלחה.
  חיים מן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.