איחור במסירת דירה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • אשרת קמחי

  נשלח ע"יאשרת קמחי 09:22, 29 בינואר 2014

  חתמתי חוזה בסוף שנת 2010 לרכישת דירה בפ"ת מחברת גינדי . מועד האכלוס הצפוי היה 30/6/13. כחודשיים לפני המסירה שוחחתי עם גינדי ונאמר לי כי האכלוס יהיה במועד , שילמתי את כל הכסף הנותר באופן מלא , כשבועיים לפני המסירה המתוכננת עדיין קיבלתי תשובה שהמסירה תהיה בזמן אך התלוננתי כי עדיין לא בוצע פרוטוקול ראשוני . בפועל פרוטוקול ראשוני בוצע בחודש ספטמבר , ומסירת הדירה היתה בינואר . שביקשתי לקבל פיצוי מכוון שהיה איחור שלמעלה מחצי שנה נאמר לי שזה עיכוב שנבע מסלילת כביש שלא בוצע ע"י הרשות ולכן זה מעוגן בחוזה . האם יתכן שלא אוכל לקבל פיצוי בגין האיחור ? והאם הפיצוי שאליו אני זכאית (במידה ואני זכאית ) או ע"פ הכתוב בחוזה (500$) כי מאז החתימה ועד היום שכירות הכפילה או שלשה את עצמה . אודה להתיחסותך

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  11:40, 29 בינואר 2014

  אשרת, שלום רב,
  התשובה לשאלתך בנוגע לזכאות לפיצוי מצריכה בדיקה של החוזה ובדיקה מפורטת של העובדות. באשר לגובה הפיצוי (אם את זכאית) – בחוק המכר (דירות) מוגדר פיצוי מינימאלי בסך דמי שכירות של דירה דומה בגודלה ובמיקומה כשהם מוכפלים ב-1.5 לשמונת החודשים הראשונים. לכן אם הסכום המינימאלי הנ"ל גבוה מהפיצוי המוגדר בחוזה, תהיי זכאית לו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.