רוחב מקלחת הורים קטנה משרטוט הדירה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • מני

  נשלח ע"ימני 21:26, 3 בפברואר 2014

  שלום רב קניתי דירה חדשה ועדיין לא קיבלנו את הדירה יש איחור רב במסירה רוב הליקויים שראיתי הקבלן תיקן וחתמתי על פרוטוקול מסירה שבו מצויינים הליקויים שראיתי ללא קבלת מפתח בשביל שאוכל להכניס ציוד לדירה אנחנו אמורים בקבלת מפתח שוב פעם נראה לי לעשות פרוטקול ולעבור על הליקויים בינתיים גיליתי שבמקלחת הורים חסר 10 סנטימטרים ברוחב כלומר בשרטוט רשום 120 ובפועל זה בקושי 110 הראתי למהנדס של היזם ושלחתי להם פקס בנושא גם בדקנו שזה חוסר ולא קיבלתי את זה במקום אחר במקום למשל בחדר הורים או בצד שני במרפסת שירות . השאלה מה עושים במצב כזה שהדירה כבר מוכנה אבל המקלחת קטנה משמעותית משרטוט הדירה במידה שאי אפשר לתקן זאת כמה פיצוי מגיע לנו על דבר כזה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  21:52, 3 בפברואר 2014

  מני, שלום רב,
  אם המקלחת שקיבלתם קטנה מהמובטח (אבל עדיין ניתנת לשימוש) אתם זכאים לפיצוי כספי בגין ירידת הערך של הדירה (אם ערכה יורד בגלל המקלחת הקטנה) ואי הנוחות שנגרמת מהמקלחת הקטנה יותר. גובה הפיצוי אינו קבוע – הוא נקבע על ידי שופט לפי שיקול דעתו, אבל בכל מקרה לא תתעשרו ממנו. לפי דבריך גודל המקלחת בפועל גדול מהמינימום על פי התקן, ולכן ברור שהיא ניתנת לשימוש. ספק בעיני אם יש ירידת ערך ועל הפגיעה בנוחות אינכם יכולים לצפות לפיצוי גדול.
  יואב סלומון

  תגובה
 • 19:08, 16 בפברואר 2014

  אני לא מחפש להתעשר מהמקלחת אבל הייתי מצפה לקבל את מה שמובטח בשרטוט הדירה ולא משהו קטן ב10 סמ ברוחב כפול האורך זה לא משהו קטן וזניח
  אנחנו שמנו לב לזה בגלל שלא עשו שם דלת הזזה אלא דלת שנפתחת פנימה וראינו שבלתי אפשרי לפתוח אותה פנימה כי היא
  פוגעת בארון שמתחת לכיור פשוט חסר מקום ברוחב המקלחת
  השאלה כמה לדרוש על דבר כזה

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  22:21, 16 בפברואר 2014

  מני, שלום רב
  אם מדובר בליקוי תפקודי כמו שאתה מתאר – צריך לפתור אותו (למשל על ידי שינוי הדלת) על חשבון הקבלן, ויש מקום לדרוש פיצוי נוסף (אם כי לא גדול).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.