בעיות אקוסטיקה קשות בדירה חדשה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • יעלה

  נשלח ע"ייעלה 09:35, 13 בפברואר 2014

  שלום רב, נכנסנו לדירה חדשה מקבלן לפני כמה חודשים,אנו שומעים הרבה רעשים מהדירה אשר מעלינו, צדעים,הזזות רהיטים, דברים שנופלים כל הזמן, דיבורים,שיעולים, פיהוקים,כניסה לחדר השינה ולמיטה, הליכה לשירותים בלילה ואפילו רעשים אנושיים מחדר השירותים, המצב בלתי נסבל,קשה לנו לישון ולתפקד, נזקקים לאטמי אוזניים וכדורי שינה, פנינו לקבלן, לדבריו השכנים לא מרשים לו לעשות בדיקה אקוסטית מדירתם, אנו חסרי אונים מה עושים? ממה מתחילים בכלל? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  09:57, 13 בפברואר 2014

  יעלה, שלום רב,
  ראשית, הקבלן אחראי לתיקון הליקויים; שנית, בדרך כלל קוני הדירות מתחייבים בחוזה לאפשר לקבלן להיכנס לדירה שלהם גם לצרכי תיקון ליקויים בדירות אחרות (את יכולה לבדוק בחוזה שלכם אם יש סעיף כזה). לכן, הקבלן אינו רשאי להתחמק מאחריותו בטענה כלפי השכן.
  סביר שגם דירות אחרות סובלות מאותה בעיה. אם את שומעת את הנעשה בדירת השכנים כנראה שהם שומעים את הנעשה בדירתך. הייתי מציע פעולה משותפת של הדיירים. בכל מקרה, את מוזמנת לייעוץ פרטני.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.