רטיבות מהגג ושינוי גוון צבע בריצוף - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • קובי

  נשלח ע"יקובי 23:02, 17 במרץ 2014

  שלום. קיבלתי לפני 5 חודשיים דירה חדשה מקבלן כאשר לא ערכנובדק בית בגלל סעיף בחוזה שהחברה דאגה לסנדל אותנו שרק לאחר קבלת המפתח נוכל לעשותזאת. עוד בתהליך הבניה התרעתי על נזילות מהגג בשתי חדרי שינה ובסלון ובפרוזדור והחברה טענה שסידרו אבל כנראה שעשו רק קוסמטיקה בתוך הבית. כרגע בסופה האחרונה והרצינית שהייתה בדצמבר נתגלו כל הנזילות שהעלתי בזמן הבנייה והחל לחדור מים מהגג בחדרים כן גם בסלון התחלנו לראות סימני רטיבות אך הגשם פסק. נציג החברה שראה את הרטיבות טען לאחר מ"ס ימים שתיקן את מקור הבעיה שהייתה במרפסת של הפנטאוז (שזה הגג שלי) ועכשיו אחרי הגשם שירד לפני פורים (עד עכשיו לא ירדגשם) שוב יש רטיבות מהגשם בחדרים. מיותר לציין שכמו שאמרתי ישנם ככל הנראה עוד נזילות שאותם לא ניתן לראות בגלל עבודות גבס שבוצעו בדירה מה ניתן לעשות בנידון. כמו כן עוד בעיה שיש לי זה שהקבלן לא השאיר לי אפילו מרצפה אחת של ריצוף רזרבה מה שאילץ אותי לרצף שטח של 2-3 מטר בגלל שינוי שעשיתי בדירה לאחר המסירהבריצוף שיש הבדלי צבע מכוון שבחברת הקרמיקה לא היה ריצוף מאותו סדרה וכמו כן ישנם מ"ס מרצפות שבורות/סדוקות שלא ניתן להחליף אותם בגלל הבדלי הצבעים והמרצפות חלקם במטבח חלקם בסלון ואם וכאשר נחליף אותם זה יהיה מאוד לא אסטטי לעין.כיצד פועלים? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  08:24, 18 במרץ 2014

  קובי, שלום רב,
  הקבלן אחראי לטיב הדירה, וזה כולל כמובן גם ליקויי רטיבות וגם ליקויים בריצוף. אני מציע לך לפנות למומחה לבדיקת דירות שייתן חוות דעת על הליקויים בדירה, ואז יש לפנות לקבלן. אם הקבלן לא יתקן את הליקויים באופן משביע רצון תוכל לתבוע אותו בבית המשפט. לגבי הריצוף – אם לא ניתן להחליף מרצפות פגומות במרצפות מאותה סדרה הפתרון צריך להיות כזה שאחרי ההחלפה הריצוף יהיה אחיד, לפחות בחדרים (כלומר יכול להיות שונה בין החדרים, אך בכל חדר ריצוף אחיד).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.