איחור במסירת דירה מקבלן - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • חן

  נשלח ע"יחן 12:51, 19 במרץ 2014

  שלום רב, רכשתי דירה בבניין משותף. תאריך המסירה שהופיע בחוזה הוא 1.8.13 פלוס חודשיים גרייס שהקבלן יכל לנצל מביא אותנו ל1.10.13 בתאריך 15.9.13 נכנסנו לדירה לא גמורה על אף שלא היה בידי הקבלן טופס 4. חתמנו על טופס שאומר שהדירה לא גמורה ולא מוכנה למגורים. אך מכיוון שלא היתה לנו בררה אחרת וגם נמסר לנו על ידי הקבלן שמדובר בימים בודדים עד לקבלת הטופס החלטנו להכינס לדירה. הדירה לא היתה ראויה למגורים בזמן זה (לא הייתה מעלית, חוברנו בחשמל זמני ללא יכולת לחמם בחורף וכו) טופס 4 התקבל רק ב20.1.14. האם הקבלן צריך לפצות אותנו על תקופה זאת על פי חוק?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  00:16, 24 במרץ 2014

  חן, שלום רב,
  כל זמן שהדירה לא הייתה ראויה למגורים כניסתכם אליה אינה יכולה להיחשב כמסירה. אם אכן היא לא הייתה ראויה למגורים מעבר לתקופת 60 הימים (תקופת הגרייס) אתם זכאים לפיצוי בגין איחור במסירה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.