דלת אש שמשמשת רק דייר אחד בלבד - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • שמואל

  נשלח ע"ישמואל 10:53, 6 באפריל 2014

  קובץ התקנות מ 2008 מגדיר בפירוש שדלת אש בבניינים גבוהים חייבת להיות סגורה תמיד על מנת להגן מפני התפשטות של אש בין אזור אחד שלפני הדלת אל עבר אזור שמעבר לדלת האש. המחוקק דם הגדיר שבמקרים שמבחינה תפעולית נידרש להשאיר דלת פתוחה, יינתן אישור לכך על ידי רשות הכבאות מותנה בהוספת שני "מנגנונים" שיאפשרו לה להיסגר בעת הצורך. מדובר על דלת אש קומתית [ ויש שתיים כאלה לפחות בכל קומה] שמשמשת בשיגרה רק דירה אחת במעבר ממנה אל רחבת המעליות הקומתית. לכל שאר הדיירים בקומה, קיימת דלת אש אחרת שמשמשת אותם למעבר בין דירתם לבין רחבת המעליות הקומתית. דלת האש סגורה מזה שלוש שנים ונפתחת כל עת שדיירי הדירה יוצאים ובאים לדירתם. קמה לה דרישה חדשה מוועד הבניין לפתוח את הדלת באופן קבוע ,בשימוש עם אותם מנגנונים כאמור לעיל בטענה כפי הכתוב על ידם "שדלת אש קומתית חייבת להיות פתוחה כל הזמן כי דלת אש מצילה חיים". עמדתי היא שאין יסוד חוקי לדרישתם מכיוון שאובייקטיבית/עובדתית אין כל הצדקה תפעולית לפתיחה שכזו. אבקש לשמוע את עמדתך המקצועית לדרישה שכז במיוחד במקרה פרטי זה שלדלת האש אין צורך תפעולי להיות פתוחה ובעת שהיא סגורה היא ממלאת את ייעודה באופן המייטבי שהמחוקק קבע.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  15:00, 6 באפריל 2014

  שמואל, שלום רב
  למעשה ענית על השאלה בעם שאלתך: אם אין צורך תפעולי להשאיר את הדלת פתוחה, עליה להיות סגורה. כמובן שאיני יכול לחוות את דעתי אם אכן לא קיים צורך תפעולי כזה, בין היתר כי איני מכיר את כל העובדות. העובדה שכבר שלוש שנים הדלת סגורה, והיא משרתת רק דירה אחת, תומכת בעמדתך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.