חוזה מכר, טרם חתימה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • שמואל

  נשלח ע"ישמואל 13:21, 16 באפריל 2014

  שלום רב, הנני עומד לפני חתימה על חוזה קניית דירה. עפ"י החוזה מותר איחור של 90 יום במסירת הדירה מבלי קשר לסיבה. אני מבין שתיקון 5 לחוק המכר מגביל את הקבלן ל-60 יום בלבד. האם זה נכון? שאלה נוספת - עפ"י החוזה, הקבלן יהיה רשאי לרשום תקנון ו/או את צו הבית המשותף עפ"י שיקול דעתו הבלעדית, וכל מה שלא מוצמד לדירה מסויימת ישאר רכוש הקבלן (שאינו דייר בבניין). האם זה מקובל? בברכה, שמואל

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  13:29, 16 באפריל 2014

  שמואל, שלום רב ומועדים לשמחה,
  ראשית, אני ממליץ שתתייעץ עם עורך דין שיבדוק את החוזה. רכישת דירה זו עסקה גדולה וכדאי להיות בטוח שהחוזה מבטיח את זכויותיך. עורך דין יוכל לאתר נושאים שמצריכים התייחסות בחוזה של הקבלן.
  באשר לשאלותיך: אתה צודק בקשר לאיחור במסירת הדירה. הוראות החוק הן הגוברות במקרה זה. באשר להצמדות – בהחלט מקובל לכתוב בחוזה שמה שלא מוצמד לדירה במפורש ולא נכלל במפורש ברכוש המשותף נשאר בידי הקבלן ואז הוא יכול להצמידו לדירות אחרות. אם, לאחר שהקבלן ימכור את כל הדירות, יהיו עדיין חלקים שלא יוצמדו לדירה מסוימת הם יהפכו לרכוש משותף (כמובן אם לא יישארו בידי הקבלן יחידות בבית).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.