איחור בקבלת דירה מקבלן - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • מלי דני

  נשלח ע"ימלי דני 15:04, 27 באפריל 2014

  שלום רב אני מפרוייקט ביהוד. חתמתי על החוזה ביולי 2011. מועד המסירה המקורי היה 30/8/2013 אנחנו עדיין ללא מפתח. ללא תאריך חדש. ללא שום צפי. נמצאת בדירה שכורה כבר 8 חודשים ונכמרת לי ב 1/7/14 לא מקבלת כסף מהקבלן. טוענים.. בסוף... אין לי שום תשלומים אצלו הכל שולם!!כי ככה היה כתוב בחוזה. אז אני קיימתי. רק הוא לא קיים כלום! כמו כן רק אחרי האיחור ובבדיקות הבנתי שהחוזה אינו תקף בכלל מאחר ויצא התיקון לחוק ב 04/2011 ואני חתמתי אחרי. הוא תימחר את שווי הדירה שלי בחוזה נמוך בחצי מהאמיתי.... מה ההמלצה. האם תובעים מיד. האם לחכות לקבלת מפתח כדי לא לסבול מהתנכלות? האם לחכות לשנת בדק מאותן הסיבות... האם להתאגד כל הדיירים הסובלים ביחד? אודה על כיוונון... מלי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  15:15, 27 באפריל 2014

  מלי, שלום רב,
  המצב שאת מתארת מצריך בדיקה, כדי לעמוד על סיבת האיחור ולנסות הבטיח שאם יש לקבלן קשיים בהשלמת הביצוע הם לא ישפיעו על טיב הבנייה ועל זכויות רוכשי הדירות. במצב כזה כדאי מאוד שרוכשי הדירות יתאגדו. פעולה מאוחדת של רוכשי הדירות תהיה אפקטיבית יותר וגם זולה יותר (משום ששכר הטרחה וההוצאות יתחלקו ביניהם).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.