בעיות בריצוף בדירה חדשה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • אתי

  נשלח ע"יאתי 13:00, 28 באפריל 2014

  שלום רב, לפני כשנה וחצי רכשתי דירה חדשה מקבלן, הדירה היתה כבר מוכנה והמפתח נמסר לנו כשבועיים לאחר חתימת החוזה, ובהתאם לחוזה הובטחה לנו אחריות על פי חוק המכר. לפני כמה חודשים, התגלו בכל חלקי הדירה מרצפות מתנדנדות שבדריכה עליהן נשמע צליל חלול (ככל הנראה עקב מילוי לא מספק של חומר מתחת למרצפת) הקבלן הגיע וטען כי היות ואין שבירה של הרובה מסביב אין כל צורך לטפל בעניין ולא יקרה דבר וכי בכל מקרה אין באפשרותו להשיג ריצוף זהה לריצוף בדירה (מעבר למרצפות שהושארו לנו שמספרן אינו מספיק לתיקון הנדרש). לפני כשבוע החלה להשבר הרובה מסביב לחלק מהמרצפות המתנדנדות ואני מעוניינת לדעת האם במקרה כזה ובמידה ואין ריצוף זהה, האם יש לי עליה לתבוע את הקבלן להחליף את הריצוף כולו בריצוף חדש? אודה לתשובה אתי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  14:12, 28 באפריל 2014

  אתי, שלום רב,
  במקרה כמו שאת מתארת, בו יש בעיה בהנחת הריצוף, הקבלן אחראי לתיקון, וייתכן מאוד (על-פי המצב) שיהיה צורך להחליף יותר אריחים ממספר האריחים הרזרביים שברשותכם. אם כך יהיה, על הקבלן יהיה להחליף את הריצוף באופן שמשטחי ריצוף יהיו אחידים (כלומר, יש אפשרות שהאריחים בחדר אחד לא יהיו בדיוק כמו בחדר אחר, אבל בהחלט נדרש שמשטחים רצופים יהיו אחידים, אם כך היה התכנון מראש).

  תגובה
 • 23:03, 20 במאי 2014

  שלום רב, לי יש בעיה דומה בדירה שנכנסתי לפני כשנה וחצי. הקבלן התרשל באופן הנחת הריצוף בעיקר בדירה הכללית ובחדר הורים. מאחר ואין כבר את הסדרה, הוא מוכן להחליף רק את הריצוף בדירה הכללית דבר שגם יגרום שבאחד החדרים בגלל אופן הנחת הריצוף הקצה יהיה עם ריצוף אחר. מדובר בריצןף אשר שודרג ומראש בחרנו ריצוף אחיד לכל הבית בצבע ובמראה. לדבריו הוא לא מחוייב להחליף את כל הדירה. האם הוא צודק,?
  תודה מראש על העזרה

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  23:50, 20 במאי 2014

  אורית, שלום רב,
  התשובה לשאלתך – דהיינו האם על הקבלן להחליף את הריצוף בכל הדירה או רק בחלק ממנה - תלויה בפרטי העובדות. ייתכן גם שהמסקנה מבדיקה מפורטת של העובדות תהיה שהתשובה לא החלטית. העיקרון הוא שמשטחי ריצוף יהיו אחידים, אבל אם המקרה גבולי והקצה השונה בחדר יהיה, לדעת השופט, "נסבל" ייתכן שהקבלן לא יחויב בהחלפת הריצוף באותו חדר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.