איחור במסירה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • נב

  נשלח ע"ינב 19:11, 26 במאי 2014

  גם אצלי אותו סיפור כמו להרבה פה. הייתי צריכה לקבל דירה ב30.10.13 קיבלתי אותה רק היום.(25.4.14) הם לא מדברים איתי על הפיצויים. אומרים נחשב רק אחריי מסירת הדירה. הם אמרו גם שבסעיף 7 בחוזה(שיש שם מיליון סעיפים) בחוזה רשום עדכון מועד מסירה שיש להם עוד 90 יום נוספים שרק אחריי זה נחשב את 60 יום לפי החוק. האם מותר להם לרשום דבר כזה בחוזה? .מה זה עדכון מועד במסירה.יש תאריך זה תאריך היחיד שצריך להיות מועד המסירה .האם אני צודקת תודה נב

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  10:20, 2 ביוני 2014

  נב, שלום רב,
  החוק קובע שהפיצוי על איחור במסירה מגיע אם חלפו שישים ימים מתום המועד הקבוע למסירה בחוזה המכר.
  הקובע, לכן, הוא המועד שנקבע בחוזה המכר. אם החוזה מאפשר לשנות את מועד המסירה, והוא אכן שונה לפי החוזה, יהיה מועד המסירה "החדש" הבסיס לצורך קביעת הפיצוי על איחור.
  כדי לענות על שאלתך הספציפית יש לבדוק את החוזה שלך ואת העובדות – וזאת על מנת לברר אם החוזה מאפשר לשנות את מועד המסירה ואם הוא אכן שונה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.