חוות דעת מהדס לא לסביעות רצוני - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • כרמלה

  נשלח ע"יכרמלה 12:51, 22 ביוני 2014

  שלום רב, שכרתי שירותי בדק בית לגילוי ליקויים בדירה חדשה מקבלן. הגיע מהנדס שלא דובר עברית בצורה שוטפת והיה קצת קשה לתקשר איתו בגלל חוסר הבנה של השפה. המהנדס ערך בדיקה בדירה ולאחר שבועיים קיבלתי את הדוח שלו. הדוח שקיבלתי ממנו מלא בשגיאות כתיב וגם ניסוח המשפטים בעברית אינו נכון, מה שגורם לדוח להראות לא רציני ולא מקצועי. גם רשימת הליקויים שציין בדוח היא לא מלאה ואינה משקפת בדיוק את מצב הדירה, כי יש עוד המון ליקויים (שקיים להם תקן) שלא הזכיר אותם בדוח שלו. פניתי אליו בחזרה והוכחתי לו שישנם עוד ליקויים שצריך להוסיף אותם לדוח (הכל כמובן מגובה בתמונות ובתקנים רלוונטים לסוג הליקוי). הוא לא מוכן להקשיב וטוען שהדוח שלו תקין. מה עלי לעשות בנסיבות האלה? לא אוכל להגיש את הדוח שלו לקבלן כפי שהוא ערוך היום קל וחומר לבית משפט, כמובן שאפשר לקבל סכום פיצוי גבוהה יותר במידה ומוסיפים את שאר הליקויים שהחסיר. בתודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  00:06, 27 ביוני 2014

  כרמלה, שלום רב,
  אם חוות הדעת נראית לך לא מקצועית או לא משביעה את רצונך אני מציע לך לפנות למומחה אחר.

  תגובה
 • 07:11, 27 ביוני 2014

  שלום,
  במידה וחוות דעת של מומחה אחר תהיה שונה ותכלול עוד ליקויים שלא נרשמו בחוות דעת הראשונה (ויש כאלה) וכומובן שסכום הפיצויים בה יהיה גבוה יותר . האם במקרה הזה תהיה לי הזכות לדרוש החזר כספי מהמומחה הראשון?
  בתודה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.