ליקויים אחרי מסירת דירה - אריחים באמבטיה ובריצוף - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • לי

  נשלח ע"ילי 13:44, 20 באוגוסט 2014

  שלום, לפני כמעט חודש קיבלתי את הדירה בעת מסירת הדירה צויין כי יש כתמים שחורים על האריחים- טענו שזה יוצא עם ניקיון לאחר ניקיון התברר שהכתמים ממש קשים לניקוי ובנוסף יש שריטות על האריחים - רובם. יש לציין כי האריחים שודרגו לריצוף מלוטש וכי בדירה שלנו הייתה מעלית המשא וכנראה גררו סחורה על הרצפה וכתוצאה מכך יש שריטות. הגיע נציג הקבלן וטען שזאת בעיה שלנו מכיוון ששידרגנו ולא מתכוונים להחליף לי את הריצוף גם אם הם עשו את הנזק זה בעיה שלנו, ישלח לי מחר 2פועלים שיקרצפו את הריצפה עם חומצה- שאין לי מושג מה הנזק של זה אבל הבנתי שגם זה לא טוב לריצוף. מה עושים? האם זה באמת בעיה שלי? הרי הם הרסו לי את הריצפה ועכשיו אני צריכה להישאר עם השריטות הללו. האם ניתן לתבוע אותם על כך?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  16:03, 20 באוגוסט 2014

  לי, שלום רב,
  אם הקבלן גרם לריצוף שלך נזק כתוצאה מחוסר זהירות, כפי שאת כותבת, הוא אחראי לנזק, בלי קשר לשאלת השדרוג.

  תגובה
 • 16:09, 20 באוגוסט 2014

  אם הקבלן אינו מסכים להחליף את הריצוף
  מה עלי לעשות?

  תודה
  ליהיא.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  17:14, 20 באוגוסט 2014

  ליהיא, שלום רב,
  אם לא תהיה ברירה תצטרכי להגיש תביעה, אבל תחילה עלייך לתעד את הנזק (בתמונות), לקבל חוות דעת על הסיבה לנזק, לכתוב לקבלן מכתב דרישה וכיו"ב.
  אני מציע לך גם לצלם את הליך התיקון אם הקבלן ינסה, וכן לדרוש ממנו לפני ביצוע הניסיון אישור בכתב מה בדיוק בכוונתו לעשות כולל פירוט החומרים (במקרה של ניסיון לניקוי בחומצה, למשל – באיזו חומצה הוא ישתמש). רצוי מאוד גם לשמור אצלך דוגמה מהחומרים בהם ישתמש, בבקבוק סגור שייחתם על ידך (כמובן, לצורך בדיקה על ידי מומחה במקרה שיהיה צורך בתביעה משפטית).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.