היעדר כוחלה בקיר בניין חיצוני שגורם לחדירת מי גשם - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 19:06, 3 בדצמבר 2014

  שלום, דירתנו בקומה 4 בבניין בעל 9 קומות ובן כ-15 שנה. יש לנו נזילת מי גשמים חוזרת מקיר הסלון כאשר האבחנה שניתנה ע"י איש האחזקה של חברת הניהול היא היעדר כוחלה בין האבנים הירושלמיות המחפות את הקיר החיצוני של הבניין, בחלק מהקיר של הקומה שלנו (4) ובקומה 5, שגורמת לחדירת מי גשם דרך החריצים החשופים אל תוך דירתנו. קיבלנו הצעת מחיר של 1,000 ₪ עבור עבודת השלמת הכוחלה החסר שכרוכה גם בהיתלות על חבלים "בקטנה" (לא דורש סנפלינג ממש) מחוץ לחלון הדירה ובקומה שמעליה. השאלה היא מי צריך לשאת באחריות התיקון הזה, האם אנחנו או חברת הניהול והאחזקה של הבניין שכל חודש אנחנו משלמים לה דמי ניהול של 400 ₪. ואם האחריות היא על הדיירים, אז רק עלינו שאנחנו סובלים מהנזילה או גם על הדיירים שבקומה מעלינו שגם בקיר שלהם יש חוסר בכוחלה? תודה מראש למשיבים.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  15:19, 9 בדצמבר 2014

  ליאור, שלום רב,
  בדרך כלל הקירות החיצוניים בבניין הם רכוש משותף, ואם זה המצב אצלכם אז בתיקון צריכים לשאת כל בעלי הדירות (כלומר חברת הניהול). יש מקרים נדירים בהם הקיר החיצוני או חלק ממנו מוצמד לדירה מסוימת. כדי לדעת בוודאות עליך לבדוק בצו רישום הבית המשותף אם הקיר החיצוני הוצמד לדירה או דירות מסוימות (אם הוא לא הוצמד הוא רכוש משותף). אם אין לך המסמכים אפשר לקבל אותם על דיסק בטאבו במחיר זעום.

  תגובה
 • 23:57, 9 בדצמבר 2014

  תודה רבה יואב על ההתייחסות ועל התשובה המועילה :)

  תגובה
 • 20:29, 13 בדצמבר 2014

  אגב, מתוך הבנה שתיקון הליקוי הנ"ל בקיר חיצוני של בניין הוא באחריות ועד הבית / חברת הניהול, אזי האם אחריות זו חלה גם במידה ומדובר בנזילה מתוך צינור ניקוז / מרזב של הבניין שעובר בתוך הסלון שלנו לאורך הקיר החיצוני (ומוגן בתוך קיר גבס צר) וישנה נזילת מי גשם ממנו אל תוך הסלון שלנו?

  תודה מראש למשיבים.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  08:05, 14 בדצמבר 2014

  ליאור, שלום רב,
  צינור הניקוז המשרת את הדירות האחרות הוא רכוש משותף ולכן נזילה ממנו היא באחריות ועד הבית.

  תגובה
 • 11:41, 15 בדצמבר 2014

  תודה רבה יואב :)

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.