• 3 בדצמבר 2014

  היעדר כוחלה בקיר בניין חיצוני שגורם לחדירת מי גשם

  שלום,

  דירתנו בקומה 4 בבניין בעל 9 קומות ובן כ-15 שנה. יש לנו נזילת מי גשמים חוזרת מקיר הסלון כאשר האבחנה שניתנה ע"י איש האחזקה של חברת הניהול היא היעדר כוחלה בין האבנים הירושלמיות המחפות את הקיר החיצוני של הבניין, בחלק מהקיר של הקומה שלנו (4) ובקומה 5, שגורמת לחדירת מי גשם דרך החריצים החשופים אל תוך דירתנו.
  קיבלנו הצעת מחיר של 1,000 ₪ עבור עבודת השלמת הכוחלה החסר שכרוכה גם בהיתלות על חבלים "בקטנה" (לא דורש סנפלינג ממש) מחוץ לחלון הדירה ובקומה שמעליה.
  השאלה היא מי צריך לשאת באחריות התיקון הזה, האם אנחנו או חברת הניהול והאחזקה של הבניין שכל חודש אנחנו משלמים לה דמי ניהול של 400 ₪. ואם האחריות היא על הדיירים, אז רק עלינו שאנחנו סובלים מהנזילה או גם על הדיירים שבקומה מעלינו שגם בקיר שלהם יש חוסר בכוחלה?

  תודה מראש למשיבים.

  3 בדצמבר 2014
 • מנהל הפורום מנהל הפורום 9 בדצמבר 2014

  היעדר כוחלה בקיר בניין חיצוני שגורם לחדירת מי גשם

  ליאור, שלום רב,
  בדרך כלל הקירות החיצוניים בבניין הם רכוש משותף, ואם זה המצב אצלכם אז בתיקון צריכים לשאת כל בעלי הדירות (כלומר חברת הניהול). יש מקרים נדירים בהם הקיר החיצוני או חלק ממנו מוצמד לדירה מסוימת. כדי לדעת בוודאות עליך לבדוק בצו רישום הבית המשותף אם הקיר החיצוני הוצמד לדירה או דירות מסוימות (אם הוא לא הוצמד הוא רכוש משותף). אם אין לך המסמכים אפשר לקבל אותם על דיסק בטאבו במחיר זעום.

  9 בדצמבר 2014
  • 13 בדצמבר 2014

   שאלה נוספת

   אגב, מתוך הבנה שתיקון הליקוי הנ"ל בקיר חיצוני של בניין הוא באחריות ועד הבית / חברת הניהול, אזי האם אחריות זו חלה גם במידה ומדובר בנזילה מתוך צינור ניקוז / מרזב של הבניין שעובר בתוך הסלון שלנו לאורך הקיר החיצוני (ומוגן בתוך קיר גבס צר) וישנה נזילת מי גשם ממנו אל תוך הסלון שלנו?

   תודה מראש למשיבים.

   13 בדצמבר 2014
   • מנהל הפורום יואב סלומון 14 בדצמבר 2014

    שאלה נוספת

    ליאור, שלום רב,
    צינור הניקוז המשרת את הדירות האחרות הוא רכוש משותף ולכן נזילה ממנו היא באחריות ועד הבית.

    14 בדצמבר 2014
    • 15 בדצמבר 2014

     שאלה נוספת

     תודה רבה יואב :)

     15 בדצמבר 2014
  • 9 בדצמבר 2014

   היעדר כוחלה בקיר בניין חיצוני שגורם לחדירת מי גשם

   תודה רבה יואב על ההתייחסות ועל התשובה המועילה :)

   9 בדצמבר 2014
forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?