בעיית איטום ורטיבות - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • אלעד

  נשלח ע"יאלעד 13:19, 15 בינואר 2015

  שלום רב אני מתגרר בבנין משותף בן פחות משלוש שנים כשמעל חלק מדירתי נמצאת מרפסת הפנטאוז. במסגרת שנת הבדק הראשונה התרענו לקבלן על ביית רטיבות תקרה והוא טען שתיקן זאת ע"י תיקון הרובה במרפסת השכן . השנה שוב חזרה הרטיבות באותה הנקודה , אך הבעיה היא שאנו (יחד עם מספר דיירים נוספים) לא מצליחים לאתר את הקבלן, הטלפון אינו מחובר והמשרד עזוב וכל ניסונות לאצר אותו עלו בתוהו. מאחר והבית אמור להיות תחת אחריות קבלן, השכן שמעלי טוען שבאחריות הקבלן לתקן את הנזק וגם הוא לא בטוח שהנזק מגיע ממנו. רציתי לדעת כיצד עלי לנהוג על מנת לפתור את התסבוכת אליה נקלעתי? האם אוכל להזמין חוות דעת מקצועית שעלותה כ-2000 ש"ח ולבקש את עלות הבדיקה מהשכן , במידה ואכן הנזק נגרם ממנו? אשמח לקבל כל עזרה אפשרית תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  20:55, 15 בינואר 2015

  אלעד, שלום רב,
  אם מקור הרטיבות הוא בדירה שמעליך – על בעלי הדירה העליונה מוטלת האחריות. אם הוא ברכוש המשותף – האחריות היא על כלל הדיירים (כלומר וועד הבית). הדרך הטובה ביותר היא להסכים מראש על מינוי מומחה שחוות דעתו תקבע. אם לא תצליח בדרך זו תצטרך לקחת חוות דעת מטעמך, אבל אם היא תטיל את האחריות על בעל הדירה שמלמעלה יש אפשרות שהוא ייקח מומחה שיקבע סיבה אחרת ובסוף יצטרך להחליט בית המשפט.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.