ליקויים בבית לאחר שנרכש - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • הדר

  נשלח ע"יהדר 19:32, 15 בינואר 2015

  שלום רב,רכשנו בית קרקע ונכנסנו אליו ב8/2014 כשנה לאחר חתימה (לפי סיכום עם המוכרים) עם הגשם הראשון צצו בעיות רטיבות מעל הפנלים בכל חדרי הבית ובחלק מהחדרים כבר נוצרו פטריות. חדר אחד יצא מכלל שימוש כי הקיר כולו נוזל בגשם .בהסכם ישנו סעיף לפיו רכשנו את הבית ASIS אלא אם ישנן בעיות נסתרות ובנוסף ישנו סעיף כי המוכר מתחייב שאין בבית נזילות ורטיביות. לא ערכנו בדק בית לפני הרכישה(טעות של טירונים), עו"ד ייצג גם אותנו וגם את המוכרים(עוד טעות) אבל בוודאות הקילפוים והפטריות לא היו שם כאשר באנו לראות את הבית. הזמנו עכשיו בדק בית שקבע כי מדובר בנזק של 200 אלףשח וכי יתכן וישנה בעיה בצנרת ביוב, וכי בוודאות מצב זה לא נוצר בחורף זה. עדיין לא פנינו אל המוכרים נשמח לקבל עצה כיצד לפעול . תודה רבה רבה הדר

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  20:58, 15 בינואר 2015

  הדר, שלום רב,
  לפי הנתונים שאת נותנת כנראה שיש לכם אפשרות לתבוע את המוכרים, אבל תשובה מוחלטת אפשר לתת רק לאחר בדיקת החוזה. את מוזמנת לפנות לייעוץ אישי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.