נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
שרית

מחלוקת לגבי קיום מפרט טכני של דירה

נכנסתי לדירה אבל נמצאת במשבר גדול עם הקבלן, לאור מספר סעיפים במפרט שלדעתי לא מולאו לפי הציפיות והדרישות עליהם קבעתי וחתמתי עם הקבלן, גם לגבי הדירה עצמה וגם לגבי רכיבים הנוגעים לרכוש המשותף של הבניין - האם אוכל ללכת ללא ייצוג למפקחת על הבתים המשותפים?

item.Author מנהל הפורום עו"ד יואב סלומון

שרית, שלום רב, ראשית, לא ברור לי: המפרט צריך להיות חתום על ידך ולכן לא הבנתי מה זאת אומרת שהמפרט לא מולא לפי הציפיות והדרישות עליהן חתמת. בכל מקרה, לא מומלץ לנהל הליך משפטי (ואצל המפקחת על בתים משותפים מדובר במשפט לכל דבר) ללא ייצוג, או לכל הפחות ללא ייעוץ משפטי לפני שאת מתחילה בהליך.

שרית

למשל לגבי המטבח ישנם פערים מסוימים במיקומי הריהוט והגוון הסופי, כולל מיקום ה"אי" באמצע המטבח, כולל כמה מכשירים שאינם נשלטים ע"י מערכת חכמה שהזמנתי בתוספת תשלום.

item.Author מנהל הפורום עו"ד יואב סלומון

אם הבנתי נכון, הטענה היא שהביצוע אינו לפי המפרט החתום. בנושאים כאלה יש דברים ברורים ויש דברים שמצריכים חוות דעת מומחה (אם ההבדל אינו גלוי לעין של כל אחד). בנוסף, צריך לתמחר את הפערים – וגם זה מצריך בדרך כלל חוות דעת של מומחה. הייתי ממליץ לערוך בדיקה יסודית יותר כי ייתכן מאוד שיש ליקויים שאת אינך מבחינה בהם אבל מומחה יגלה אותם.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ליקויי בניה