מחלוקת לגבי קיום מפרט טכני של דירה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • שרית

  נשלח ע"ישרית 16:37, 27 בינואר 2015

  נכנסתי לדירה אבל נמצאת במשבר גדול עם הקבלן, לאור מספר סעיפים במפרט שלדעתי לא מולאו לפי הציפיות והדרישות עליהם קבעתי וחתמתי עם הקבלן, גם לגבי הדירה עצמה וגם לגבי רכיבים הנוגעים לרכוש המשותף של הבניין - האם אוכל ללכת ללא ייצוג למפקחת על הבתים המשותפים?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  16:41, 27 בינואר 2015

  שרית, שלום רב,
  ראשית, לא ברור לי: המפרט צריך להיות חתום על ידך ולכן לא הבנתי מה זאת אומרת שהמפרט לא מולא לפי הציפיות והדרישות עליהן חתמת.
  בכל מקרה, לא מומלץ לנהל הליך משפטי (ואצל המפקחת על בתים משותפים מדובר במשפט לכל דבר) ללא ייצוג, או לכל הפחות ללא ייעוץ משפטי לפני שאת מתחילה בהליך.

  תגובה
 • 16:43, 27 בינואר 2015

  למשל לגבי המטבח ישנם פערים מסוימים במיקומי הריהוט והגוון הסופי, כולל מיקום ה"אי" באמצע המטבח, כולל כמה מכשירים שאינם נשלטים ע"י מערכת חכמה שהזמנתי בתוספת תשלום.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  16:47, 27 בינואר 2015

  אם הבנתי נכון, הטענה היא שהביצוע אינו לפי המפרט החתום. בנושאים כאלה יש דברים ברורים ויש דברים שמצריכים חוות דעת מומחה (אם ההבדל אינו גלוי לעין של כל אחד). בנוסף, צריך לתמחר את הפערים – וגם זה מצריך בדרך כלל חוות דעת של מומחה.
  הייתי ממליץ לערוך בדיקה יסודית יותר כי ייתכן מאוד שיש ליקויים שאת אינך מבחינה בהם אבל מומחה יגלה אותם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.