שטח מרפסת וגינה קטנים מהמוגדר בחוזה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • מוטי לחיאני

  נשלח ע"ימוטי לחיאני 13:57, 24 בפברואר 2015

  שלום רב רכשתי דירת גן מקבלן ולפני כשנה וחצי נכנסנו לדירה. מאז ישנה רשימת ליקויים שהקבלן כל כמה חודשים מטפל בליקוי מסויים. בחוזה מצויין ששטח הגינה של הדירה הוא 200 מטר ושטח המרפסת היא 16.5 מטר מקורה ועוד 3.5 מטר לא מקורה. במדידות שביצעתי ע"י מודד ליזר קיבלתי מידות קטנות יותר הן למרפסת והן לגינה, ובשיחה עם הקבלן הוא אימת את דבריי ואמר שלפי מדידות שהם ביצעו לגינה והוגשו לעירייה שטח הגינה הוא 180 מטר והמרפסת היא 13 מטר מקורה ו 3 מטר לא מקורה לטענתו הרישום בחוזה הוא טעות שנעשתה ברישום. השאלה שלי היא האם אני יכול לתבוע את הקבלן על כך? או לדרוש ממנו פיצוי? איך מעריכים כמה לדרוש האם צריך לכך שמאי? בכלל מה האפשרויות שלי לקבלת פיצוי על החוסרים והאם הקבלן מחוייב לפצות או שיכול לטעון שזה "טעות סופר" או כל טענה אחרת ואי לכך לא לפצות על החוסר? יש לציין שבמעמד החתימה אצל העורך דין גם אנחנו וגם הקבלן חתמנו על המסמך (העמוד) המציין את הגדלים של הגינה ושל המרפסת. שאלה נוספת (2): האם בחוזה אמור להיות רשום מידע לגבי כמות בריכות הביוב שיותקנו בדירה? אם כן, ולא מצויין הנ"ל מה ניתן לעשות לגבי זה (שנה וחצי לאחר מסירת הדירה)? האם ניתן לטעון שזה ליקוי ולדרוש להסיר זאת או לקבל פיצוי לגבי נושא זה? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  20:27, 26 בפברואר 2015

  מוטי, שלום רב
  הקבלן הפר את החוזה אתך בכך שהגינה והמרפסת קטנים ממה שהוא התחייב להם ואתה בהחלט זכאי לפיצוי. לגבי גובה הפיצוי אכן אתה צריך הערכת שמאי.
  לא הבנתי את שאלתך לגבי בריכות הביוב.

  תגובה
 • 21:52, 26 בפברואר 2015

  תודה על המענה. לגבי בריכות הביוב - שאלתי היא כמה בריכות ביוב וניקוז מותר לקבלן להציב בגינה. האם הוא חייב לציין את הכמות והמיקומים שלהם בחוזה מכר. ומה ניתן לעשות במקרה ובחוזה לא מצויינת הכמות והמיקומים של הבריכות?
  תודה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.