רעשים מאינסטלציה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • מוטי לחיאני

  נשלח ע"ימוטי לחיאני 14:07, 24 בפברואר 2015

  שלום רב רכשתי דירה מקבלן, באחד מחדרי הילדים ובנוסף בחדר מקלחת וארונות בחדר הורים (קיר משותף למקלחת ולחדר ארונות) ישנו רעש מטריד וחזק של מעבר מים בצינורות (בכל פעם שהדיירים מעל (כל הקומות) מתקלחים או מורידים מים באסלה) הרעש מאוד מפריע לילד במיוחד בזמני שינה. נראה כאילו לא נעשה בידוד רעשים מסביב לצנרת ביוב הקבלן טוען שהוא אינו שומע את הרעש ושאין לו מה לעשותבנידון פרט אולי לבניית קיר גבס על הקיר הקיים עם בידוד בניהם שיבודד את הרעש. כמובן שאנו לא מסכימים מאחר והחדר יוקטן וקיר אחד יהיה מגבס השאלה מה ניתן לעשות? איך ניתן להוכיח לקבלן שהוא חורג מרמת הרעש המותרת? ומהי בכלל רמת הרעש המותרת במצב שכזה? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  20:30, 26 בפברואר 2015

  מוטי, שלום רב
  יש סטנדרטים לגבי הרעש המותר – הן רמת הרעש האבסולוטית והן הגברת הרעש לעומת רעש הרקע בעת הדחת המים או שימוש בצנרת הניקוז. ניתן לבדוק את הרעש על ידי מומחים לבדיקות אקוסטיות (אם כי תצטרך שיתוף פעולה של שכן שידיח את המים לפי בקשה כדי למדוד את הרעש). מומחה גם יוכל להמליץ מה ניתן לעשות כדי לפתור את הבעיה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.