נזילה חוזרת מאז שנכנסנו לדירה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • לינה

  נשלח ע"ילינה 17:19, 22 במרץ 2015

  שלום, אנחנו קנינו דירה חדשה מהקבלן ונכנסנו לדירה לפני שנתיים וחצי. מייד אחרי שנכנסנו לדירה היתה לנו נזילה מקומה למלה. הקבלן תיקן. אחרי חצי שנה הבעיה חזרה. הקבלן עוד פעם תיקן אבל זה לקח מלא זמן. כל תיקון כזה הוא ב 2 דירות, מתקנים בדירה למלה את הבעיה ואח"כ אצלינו את הנזק שנגרם כתוצאה מנזילה. עכשיו, אחרי שנה וחצי, הבעיה חזרה. השכנים מלמלה בכלל לא מוכנים עכשיו לתת לקבלן לתקן כי אין להם חופש(שזה בעיה בפני עצמה). השאלה היא האם אפשר לתבוע את הקבלן על נזקים ועוגמת נפש כי למרות שקבלן לא מסרב לתקן אבל כל פעם שהבעיה חוזרת אנחנו חיים מלא זמן עם קירות רטובים, ריח של רטיבות, טיח שנופל וכו וגם כל פעם אנחנו צריכים לבזבז ימי עבודה על התיקון. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  22:08, 23 במרץ 2015

  לינה, שלום רב,
  בעקרון, הקבלן אחראי לתוצאות של הנזילה, וכמובן לתיקונים הנדרשים. לגבי הפיצוי על ימי עבודה, עגמת נפש וכו' - היקף החובה שלו עלול להיות מוגבל בחוזה ולכן לא ניתן לענות על שאלתך בלי לבדוק את החוזה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.