נזקי מים - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • רלי י

  נשלח ע"ירלי י 12:30, 14 במאי 2015

  בחודש אוקטובר 2014 הגענו להסכם פשרה עם בעל הדירה מעלינו בנוגע לפיצוי על נזקי מים מינואר 2014. בינואר השנה שוב נתגלתה נזילה בתיקרת דירתנו. בסופו של דבר הסכים השכן שהנזילה אכן מדירתו, ולאחר שחיכינו לייבוש המקום הזמנו צבעי לתיקון הנזק. שילמנו, והגשנו את החשבון לשכננו לפני שלושה שבועות והוא מסרב לשלם ומחכה לחברת הביטוח שלו שיפצו אותנו. אנחנו שוקלים לפנות לבית המשפט לתביעות קטנות, גם בגלל הנזק והטרדה שבנזילה פעמיים בתוך שנה. האם יש לנו עילה לכך? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  14:14, 14 במאי 2015

  רלי, שלום רב,
  אם מקור הנזילה בשכן, יש לכם עילה נגדו הן לפיצוי עבור הנזקים והן לביצוע התיקון שימנע נזילות בעתיד. אולם, אם אפשר לפתור את הבעיה ללא תביעה (וכך אני מתרשם משאלתך) כדאי להימנע מהגשת תביעה.

  תגובה
 • 15:32, 17 במאי 2015

  תודה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.