רטיבות בחדר רחצה דירה חדשה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • אילן

  נשלח ע"יאילן 07:05, 15 ביוני 2015

  שלום רב, רכשתי דירה חדשה מקבלן שנכנסתי אליה בתחילת 2013. ינואר השנה ראיתי פטריה מיעל הפנלים בקיר החופף לחדר רחצה וגם כתמי רטיבות מתחת לריצוף במעברים מחוץ לחדר רחצה. הזמנתי את הקבלן אשר מייד שלל רטיבות כאשר התעקשתי פתח שני ריצופים אחד בתוך חדר הרחצה ואחד במסדרון ואכן החול היה רטוב מאוד הוא טוען שזה לח , זה ממש לא נכון הזמנתי אינסטלטור מטעם הביטוח של הדירה וטען באופן חד משמעי שהחול רטוב ואנו לח! מאותו זמן ועד היום הקבלן כל הזמן בה בודק מביא איתו כל מני אנשים לבדוק ולראות ולא עושים כלום ותמיד מסתימים הפגישות בווכוחים שלטענתו הכל בסדר ואנו מעוניין לפתוח את כל האמבטיה כדי לגלות מהיכן הרטיבות... לאחרונה אני רואה עוד התפשטות והחמרה במצב שיש עוד מרצפות וסימני רטיבות על קירות סמוכים.. לאחר כ שלושה ארבע חודשים נקבע לי לעוד חודש תחילת עבודות שאני לא רואה הכנות מיוחדות מבחינתם כמו לדאוג לריצוף וכו'.. אני חושש שהם מתכוונים "לימרוח" אותי או לייאש... מה עלי לעשות איתם??? לשלוח מיכתבים? חייב עו"ד? האים כדאי לי להזמין תיקון באופן פרטי ותבוע אותם על ההוצאות? יש לי קס לקבל החזרים??? תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  14:52, 18 ביוני 2015

  אילן, שלום רב,
  לפי דבריך יש סיכוי שהעניין יגיע, בסופו של דבר, לבית המשפט. אני מציע לך לפנות למומחה שיתעד את המצב וייתן חוות דעת מקצועית שתקבע גם מה גורם לפטריות ולכתמי הרטיבות וגם מה צריך לעשות כדי לפתור את הבעיה. את העתק חוות הדעת תעביר לקבלן ותדרוש תיקון ואם הוא לא יתקן לשביעות רצונך או המומחה שלך תוכל לתקן בעצמך ולתבוע בבית המשפט. במקרה כזה חוות הדעת של המומחה תשמש כבסיס לתביעה. כמובן שאם הקבלן ירצה שגם מומחה שלו יבדוק את העניין עליך לאפשר לו זאת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.