עיכוב במסירת דירה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • אושר

  נשלח ע"יאושר 00:19, 23 ביוני 2015

  האם קבלן יכול לעכב מסירה לדייר ששילם את מלוא התמורה כאשר רב הדיירים התאכלסו? ראוי לציין שעל פי החוזה מועד המסירה הצפוי טרם הגיע.. (המוכר הקדים את המסירה כפי החוזה הספציפי שלנו) בנוסף יש מועד לסיום בניה ומועד למסירה צפויה שהפער ביניהם הוא חצי שנה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  08:24, 29 ביוני 2015

  אושר, שלום רב,
  איני בטוח שהבנתי את שאלתך. מערכת היחסים בינך לבין הקבלן נקבעת על ידי החוזה. אם מועד המסירה על פי החוזה עדיין לא הגיע עדיין לא נוצרה החובה של הקבלן למסור את הדירה. אם אתה שואל האם הקדמת המסירה של דירות אחרות בבניין מחייבת את הקבלן להקדים את המסירה גם לך, התשובה היא כנראה שלילית. תשובה החלטית יותר יכולה להינתן רק על בסיס הכרת כל המסמכים והמידע – כולל הסיבות להקדמת המסירה של דירות אחרות, כמה דירות נמסרו והסיבות לאי סירת הדירות האחרות, כולל דירתך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.