רזרבת אריחים במסירת הדירה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • ערן

  נשלח ע"יערן 19:25, 18 ביולי 2015

  הי, שדרגתי את האריחים לריצוף דירתי , ורכשתי כ- 20% יותר על מנת שתהיה רזרבה מספיקה . במסירת הדירה לא קבלתי אריחים מכיון שהקבלן ניצל את כולם . האם על פי חוק המכר או חוק אחר מחויב הקבלן להשאיר רזרבת אריחים במסירת הדירה ? בתודה ערם

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  14:51, 21 ביולי 2015

  ערן, שלום רב,
  לפי דבריך שדרגת את הריצוף (כלומר רכשת אריחים אחרים מאלו המסופקים על ידי הקבלן). אם זה המצב, אין כל חובה על הקבלן להחזיק אריחים כאלה.
  אולם, אם רכשת אריחים בשטח של 20% מעל שטח הריצוף בדירה לא סביר שהקבלן ניצל את כולם והיו צריכים להישאר אצלו אריחים שלך. אם לא תצליח לקבל אריחים מהקבלן אני ממליץ שתפנה לספק ותבדוק אם אפשר לקנות אריחים מאותה סדרה. כדאי מאוד להחזיק אריחים רזרבה למקרה של צורך בתיקונים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.