רכישת דירה מקבלן - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • שרה

  נשלח ע"ישרה 19:37, 16 באוגוסט 2015

  שלום רב, רכשנו דירה מקבלן ועדיין לא קיבלנו אותה.בסיור שגרתי בדירה מצאנו כי התקינו את השיש במרווח גדול מהקיר והוא בולט החוצה בכחמישה ס"מ ויש קושי לפתוח את המגירה העליונה של המטבח כי היא ללא ידיות. פנינו לקבלן ודרשנו תיקון והוא אסר את הכניסה לדירה עד למסירה ומשלא נענינו ביקשנו להחזיר לנו את הקרמיקה ולא להתקינה בשל הבעיה ואז הם השיבו שמעתה ועד למסירה הם מעבירים את הטיפול לעו"ד ורק מולו עלינו להתנהל ולא לפנות אליהם יותר. מה עלינו לעשות? כמו כן הם מסרבים להתקין לנו את ברז המטבח וידיות אינטרפוץ במקלחות(לאחר שהתקינו את האינטרפוץ אבל אם לא מעט קשיים כי הם משודרגים והם התקשו בכך) בטענה שהם משודרגים והם לא רוצים לקחת עליהם אחריות למרות שרכשנו אותם מהספק שהם שלחו אותנו אליו ורק בשלב זה הם התחרטו והחזירו לנו אותם? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  07:11, 20 באוגוסט 2015

  שרה, שלום רב,
  אמנם הפנייתך בשלב זה לעו"ד של הקבלן אינה תקינה – אבל אין לך ברירה. אני מציע לפנות כבר עכשיו לעו"ד ולנהל את הקשר באמצעות עורך דין מטעמך. אל תנהלי קשר ישיר מול עורך הדין של הקבלן – זה יכול להזיק לך. לגבי הברזים והידיות – את יכולה לעמוד על כך שהקבלן יתקין אותן. אם שדרגת אותם בהתאם להוראות החוזה – חובתו להתקינם.
  בכל מקרה, לפי תיאורך העניין מתקדם לכיוון של טיפול משפטי וככל שתקדימי להיות מיוצגת על ידי עורך דין ייטב לך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.