• 16 באוגוסט 2015

  רכישת דירה מקבלן

  שלום רב,
  רכשנו דירה מקבלן ועדיין לא קיבלנו אותה.בסיור שגרתי בדירה מצאנו כי התקינו את השיש במרווח גדול מהקיר והוא בולט החוצה בכחמישה ס"מ ויש קושי לפתוח את המגירה העליונה של המטבח כי היא ללא ידיות. פנינו לקבלן ודרשנו תיקון והוא אסר את הכניסה לדירה עד למסירה ומשלא נענינו ביקשנו להחזיר לנו את הקרמיקה ולא להתקינה בשל הבעיה ואז הם השיבו שמעתה ועד למסירה הם מעבירים את הטיפול לעו"ד ורק מולו עלינו להתנהל ולא לפנות אליהם יותר. מה עלינו לעשות?
  כמו כן הם מסרבים להתקין לנו את ברז המטבח וידיות אינטרפוץ במקלחות(לאחר שהתקינו את האינטרפוץ אבל אם לא מעט קשיים כי הם משודרגים והם התקשו בכך) בטענה שהם משודרגים והם לא רוצים לקחת עליהם אחריות למרות שרכשנו אותם מהספק שהם שלחו אותנו אליו ורק בשלב זה הם התחרטו והחזירו לנו אותם?
  תודה רבה

  16 באוגוסט 2015
 • מנהל הפורום יואב סלומון 20 באוגוסט 2015

  רכישת דירה מקבלן

  שרה, שלום רב,
  אמנם הפנייתך בשלב זה לעו"ד של הקבלן אינה תקינה – אבל אין לך ברירה. אני מציע לפנות כבר עכשיו לעו"ד ולנהל את הקשר באמצעות עורך דין מטעמך. אל תנהלי קשר ישיר מול עורך הדין של הקבלן – זה יכול להזיק לך. לגבי הברזים והידיות – את יכולה לעמוד על כך שהקבלן יתקין אותן. אם שדרגת אותם בהתאם להוראות החוזה – חובתו להתקינם.
  בכל מקרה, לפי תיאורך העניין מתקדם לכיוון של טיפול משפטי וככל שתקדימי להיות מיוצגת על ידי עורך דין ייטב לך.

  20 באוגוסט 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?