מסירת דירה חדשה עם סתימות - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • סבטלנה

  נשלח ע"יסבטלנה 11:24, 6 באוקטובר 2015

  אנו מתגוררים בדירה חדשה מקבן כבר מספר חודשים אך הוא טרם מסר לנו את הבניין כרגע מעוניין לבצע מסירה אך התגלו בעיות ביוב וסתימות בכול הבניין קבלן טוען כי בדק את כול מערכת הביוב ומצא אותה תקינה לחלוטין. לדבריו סתימות בבניין חדש זה בגדר הנורמה וכי תוך מספר חודשים הכול הסתדר. יש לומר לזכותו כי ברגע שיש סתימה באחת הדירות קבלן מגיע ומטפל. השאלה האם במידה ובעיה לא תסתדר תוך מספר חודשים לא יוכל הקבלן לטעון כי קיבלנו את הבניין ולכן אין לא אחריות על סתימות? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  14:34, 6 באוקטובר 2015

  סבטלנה, שלום רב,
  בעיקרון, מסירת הדירה לא מבטלת את אחריות הקבלן. בזמן מסירת הדירה נערך פרוטוקול מסירה בו אתם מציינים את כל הליקויים בדירה ואני ממליץ לציין שם גם את הסתימות החוזרות במערכת הביוב, אפילו אם בעת המסירה עצמה אין כל סתימה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.