קבלן תעלולן ושקרן - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • נרקיס

  נשלח ע"ינרקיס 16:20, 31 באוקטובר 2015

  לצערי ולצער שאר הקוניים בבניין קנינו דירה. הקבלן שמצטיין בחוסר אמינות , תעלוליים בלתי פוסקים , שקרים ללא הפסקה , הבטחות שווא , זילזול ופורע חוק סדרתי , ברוב חוצפתו קבל את כל הכסף עבור הדירה שקניתי ומסרב למסור לי אותה אם לא החתום לו שהעבודות והביצוע מצויינים ואין לי שום טענה והביצוע נעשה על פי ההסכמים , המצב של הדירה הנוראי שהדירה נראת כמו דירה ישנה לא מאפשר לי לחתום על הסכמה כזאת , מצד שני כל הבטחותיו הרבות לתקן את כל העבודות הרשלניות והמפגעים בדירה במשך כבר 4 חודשים לא אמיתיות והוא בפועל מסרב לעשות משהו . אם זה לא מספיק אז החברה פורעת החוק הזאת גם איחרה עד היום במועד האיכלוס בשנה וכמעט 4 חודשים תאריך האיכלוס היה אמצע יולי 2014 ואם זה עדיין לא מספיק ברוב חוצפתה גם לא שילמה בכלל כמו שחייבת בחוק את עלות השכרת הדירה מאז תאריך האיכלוס . וכמובן עד היום ממשיכה בהבטחות שווא ושקרים כמו חול . נאמר לי בשי"ל שהייתי צריך לתבוע את החברה ללא דיחוי. האם זה הפתרון הנכון ? יש לציין שמשרד עו"ד שלהם שלמתי בעבור ההסכם עם הקבלן מתחמקים ותשובתם בדומה לקבלן בצורת המשך הבטחות השווא .

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  17:22, 3 בנובמבר 2015

  נרקיס, שלום רב,
  אינכם חייבים לחתום על ויתור על תביעות כדי לקבל את הדירה. דרישת הקבלן בנקודה זו אינה יכולה להתקבל. באשר לתשלום הפיצוי עקב איחור במסירה – על פי החוק על הקבלן לשלם אותו מידי חודש, והייתם יכולים לתבוע סכום זה כבר מזמן, אבל העובדה שלא הגשתם תביעה אינה פוגעת בזכותכם ואתם יכולים לתבוע עכשיו. לפי מה שכתבת על הקבלן אני ממליץ לכם לקבל ייעוץ משפטי כבר עכשיו ולפנות לקבלן באמצעות עורך דין – הן בקשר למסירת הדירה (ולטיפול בליקויים) והן בקשר לפיצוי על האיחור במסירת הדירה.
  אם יש בעיות דומות גם לרוכשי דירות אחרים כדאי לכם לנסות לשתף פעולה.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.