פצויים בגין איחור מסירת דירה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • אביב

  נשלח ע"יאביב 10:19, 25 בפברואר 2016

  שלום רב אנו קיבלו דירת 5 חדרים חדשה דירה דומה באזור מושכרת ב500 שח הקבלן מסר את הדירה באיחור של 6 חודשים וגם לאחר שמסר היו ליקויים רבים חלקם לא אפשרו לגור בדירה ולא סודרו עד היום חודשיים לאחר מסירת הדירה בשורה תחתונה 8 חודשים ההינו אצל אחד המנהלים מטעם חברת הבניה הוסבר לנו שמתוך ה6 חודשים צריך להוריד חודשיים שמגיע לו בחוק עוד 60 יום שחתמנו על שינויים הכניס שם גם את מבצע צוק איתן חורף קשה שהיה וגרם לעיכוב של חברת החשמל והוא טוען שמגיע לי רק חודש וחצי שכירות אך בגלל שהוא רוצה לצאת איתי טוב מוכן לתת לי 17500 שח בהתחלה הסכמתי יום אחרי פורסמה כתבה על מקרה דומה שהגיע לבית המשפט ושם השופטת לא קיבלה את ה60 יום בגין שינויים והוחלט לפצות את הקונים שלחתי לו את הכתבה והוא אמר לי שהוא מוכן לתת לימ23000 שח וזה הסכום האחרון מצידו הסיפור נראה לי מוזר ואני מרגיש שאני לא מקבל ב 100% את מה שמגיע לי נא עצתך בנושא תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  עו"ד יואב סלומון,מנהל הפורום

  07:52, 6 במרץ 2016

  אביב, שלום רב,
  אי אפשר לתת לך תשובה מדויקת בלי לראות את החוזה ולקבל את כל הפרטים על השינויים שבוצעו לבקשתכם ועל ההשפעות של מבצע צוק איתן (בעיקר אם היו עובדים שלא הגיעו לאתר הבנייה בגלל המבצע). לפי התיאור שלך כנראה שאכן הקבלן מציע לך פחות מהמקסימום שיכול להגיע לך, אך זו טבעה של כל פשרה. אני מציע לך לשקול מול הצעת הקבלן את העלות של התדיינות כנגד הסיכוי לקבל יותר והסיכון לקבל פחות מהצעתו. בכל מקרה, כדאי לך להתייעץ עם עורך דין ובמיוחד בהתחשב בכך שיש בדירה ליקויים רבים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.