היתכן מצב בו מי שאינו בעלי הדירה ואינו מתגורר בה יעשה ביטוח לדירה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • אלמוני

  נשלח ע"יאלמוני 17:34, 17 במרץ 2016

  בעל הדירה שמעליי ביצע לפני שנים שיפוץ בלתי מקצועי שיצר בדירתי נזק ובעיות (רטיבויות, התפוררויות ועוד..) לבעל הדירה היה ביטוח והוא השתמש בו ושלח אנשים מטעם הביטוח שיעבדו בדירתי ובדירתו. בעל הדירה הנ"ל מכר את דירתו במצב בו הליקויים שבדירתו עדיין לא תוקנו. ובעוד הוא אינו בעל הדירה מזה כשנתיים ואינו גר בה (אלא האדם שרכש ממנו את הדירה גר בה) בעל הדירה לשעבר שלח אנשים מטעם הביטוח שיעבדו בדירה בגין הליקויים הנ"ל (אותם יצר בעת שהיה בעל הדירה) שאלתי: האם ייתכן מצב כזה בו אדם חרף שאינו גר בדירה ואינו בעלי הדירה (מזה כשנתיים) יבטח דירה (שהיתה בעבר בבעלותו)??? וישלח מטעם הביטוח אנשים שיבצעו עבודות בדירה??? האם חברות ביטוח רשאיות לבצע ביטוח דירה למי שאינו בעלים ואינו מתגורר? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  עו"ד יואב סלומון,מנהל הפורום

  09:45, 23 במרץ 2016

  אלמוני יקר,
  זו השאלה השלישית שלך באותו נושא. שאלתך קשורה בביטוח ולא בתביעות ליקויי בניה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.