מה קובע את המידה של האורך והרוחב של החדר? - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 12:34, 13 במאי 2016

  שלום . רכשתי בית מקבלן, גודל החדר הוא כ- 3על3 מקיר לקיר לפי תוכנית מכר . אך ראיתי שהפנל בתחתית הקיר בולט כ 2.5 ..3 ס"מ מהקיר,בכל קיר כך שיוצא שהחדר במקום להית 3 מ' אחרי פנל נשאר כ 2.95 מ' -2.94 מ' האם זה מקובל ?, וזה אחרי החריגה של 2 % שמותר עלי חוק המכר . אשמח ליעוץ או תגובה בעניין .

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  עו"ד יואב סלומון,מנהל הפורום

  10:38, 19 במאי 2016

  דוד, שלום רב,
  פנל בולט תמיד מהקיר. אמנם 2.5 – 3 ס"מ זה קצת יותר מהרגיל, אולם אין תקן מחייב בעניין זה. על פי התקן בליטה של פנל או עיבוי הקיר לצורך הפנל בחלק התחתון של הקיר (בגובה 30 ס"מ מהרצפה) לא נלקח בחשבון לצורך בדיקת המישוריות והאנכיות של הקיר. התוצאה היא שהבליטה של הפנל לא מובאת בחשבון כשמחשבים את מידות החדר אלא מודדים את המרחק בין הקירות מעל גובה הפנלים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.