האם יכול להיות מצב שבריצוף מרפסת הריצוף לא יהיה אחיד במרפסת - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 11:01, 28 בספטמבר 2016

  בתוספת בניה של מרפסת נעשתה עבודת ריצןף. הקבלן במבצע עשה שיפוע תקין והתחיל לרצף מפתח היציאה. כשהגיע לצד השני של המרפסת לא היה ריצוף אחיד. בצד אחז היה צריך להוסיף חלק מקרמיקה של ריצוף ומצד שני היה חיתוך קל של קרמיקה. כלומר הצד השני מפתח היציאה אינו אחיד. האם זה תקין? הקבלן אומר שעבד בסדר וזה בגלל קו בנין לא ישר. המרפסת ארוכה באורך 6 מטר ולכן יש הבדל. האם הוא צודק בנושא?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  עו"ד יואב סלומון,מנהל הפורום

  11:22, 28 בספטמבר 2016

  דוד, שלום רב,
  אם המרצפות מונחות ישר כפי שאתה מתאר, כנראה שרוחב המרפסת אינו אחיד. אתה יכול לבדוק זאת בקלות – תיקח מטר ותמדוד את רוחב המרפסת בשני קצותיה.
  כמובן שאם רוחב המרפסת אינו אחיד הרצף אינו אחראי לכך אלא הקבלן שבנה את המרפסת. בדרך כלל סטייה ברוחב של עד 2.5 ס"מ במרפסת באורך 6 מ' נחשבת כתקינה (אם אין דרישות מפורשות אחרות של המתכנן או המזמין).
  שנה טובה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.