אחריות לליקויים במבנה ובצנרת בדירה שרק נמכרה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • ***

  נשלח ע"י*** 11:50, 1 בנובמבר 2012

  לפני מס' שנים בדירה שמעל לדירתי בוצע שיפוץ רשלני בגינו אני סובל משך שנים מבעיות בתקרת דירתי בחלק שמתחת לחדר האמבטיה שמעליי(רטיבויות התפוררות עובש וכולי....). בעל הדירה שמעליי אשר עשה את השיפוץ הרשלני והאחראי לבעיות בדירתי, התחמק מתיקון הליקויים משך שנים וביצע מדי פעם תיקונים קוסמטיים בלבד באמצעות הביטוח שלו(ונמנע מלבצע את העבודות הנדרשות לתיקון הליקויים מאחר והעבודות האלה אינן מכוסות בפוליסה שלו). לאחרונה בעל הדירה(המשפץ) מכר את דירתו, אני מתכוון לתבוע אותו על כל שנות הסבל, ולדרוש צו עשה, אך התביעה עדיין לא הוגשה. שאלתי היא: האם אני מחוייב ליידע את הקונה שלו (קרי את השכן החדש שגר מעליי) בבעיות שבדירתי הנובעות מהדירה אותה אך רכש? אני חושש שאם איידע אותו לגבי הבעיות הוא יבצע עבודות, וישנה את המבנה והצנרת באופן שלא אוכל להוכיח את טענותיי ותביעתי כנגד המשפץ הרשלני. האם אני יכול להינזק מכך שלא איידע את הרוכש לגבי הנ"ל? תודה רבה

  השב
 • 09:31, 4 בנובמבר 2012

  שלום רב,
  אקדים ואומר כי עליך להיעזר בחוו"ד מומחה לשם כימות נזקיך הנוכחיים בדירה. אין חולק כי עברת "שנות סבל" אולם סבל לא יתן לך פיצוי משמעותי בתביעה זו.
  אוסיף ואציין כי עליך לא חלה חובה לעדכן את הרוכש היות ואינך צד לחוזה שבין מוכר הדירה לרוכש. אולם עכשיו זה הזמן לשלוח מכתב התראה למוכר הדירה כי עליו לבצע את התיקונים הנדרשים.

  חובת תום הלב של מוכר הדירה תהא לעדכן את רוכש הדירה לגבי מכתב ההתראה.

  כמובן שרצוי להתייעץ עם עו"ד טרם שליחת מכתב ההתראה ו/או נקיטת פעולה כלשהי.

  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.