רטיבות מהקירות בדירה חדשה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • רועי

  נשלח ע"ירועי 22:00, 13 בדצמבר 2012

  שלום נכנסנו לדירה חדשה ועם הגשם הראשון התחלנו לגלות סימני רטיבות במספר מוקדים. הקבלן אטם על הגג אבל הסימנים חזרו. במקביל, נהייתה רטיבות בקיר שבתוכו עובר צינור ניקוז מי גשמים. הקבלן התמהמה ארוכות בטיפול בנושא, טען שלא מדובר בצינור עד שערך בדיקה ובינתיים, גשמים ירדו והמים חלחלו בקיר המטבח, כשהם מצטברים על השיש ומגיעים עד לרצפה - תוך כדי שהם עוברים בקיר שצמוד לארונות המטבח. שתי שאלות: 1. האם ניתן לתבוע את הקבלן המבצע ואת החברה היזמית על הליקוי בצנרת ובסחבת ועל עוגמת נפש (מדובר בכחודש ימים של ניסיונות לתיקונים ודחיות והבעיה עדיין לא נפתרה)? 2. האם עלול להיגרם נזק לארונות מטבח מהקירות הרטובים? תודה מראש רועי

  השב
 • 20:46, 17 בדצמבר 2012

  רועי שלום,
  1. עקרונית, אין מניעה לתבוע אך לא ציינת כמה זמן חלף מאז שנכנסת לדירה (בין השורות אני מבין שעבר כחודש).
  כמו כן, עליך להראות שנתת הזדמנות לקבלן לתקן (אפילו פעם שניה) ולפיכך רצוי שתראה פניות בכתב.

  2. לגבי שאלה זו, הרי שלא מדובר בשאלה משפטית. עליך לבדוק זאת מול בעל מקצוע.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.