ליקויי בנייה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • אייל

  נשלח ע"יאייל 20:24, 21 בדצמבר 2012

  שלום רב, ראשית סליחה על המכתב הארוך. אנחנו זוג צעיר שקנה דירה חדשה מקבלן מועד מסירת הביתה הוא עוד במרץ. במידי פעם אני קופץ לדירה על מנת לקדם נושאים אחרים בדירה. את ביקורי האחרון הקדשתי לטובת ליקויי בנייה בדירה ולצערי הרב יש הרב. אשמח לשמוע את דעתך מה נכון לעשות על מנת לקדם את התיקון ? וגם את הצעד המשפטי האם יש לערב את העורך שלנו כך שיקבע שאנחנו לא מסכימים לקבל את הדירה עם הליקויי הללו במועד מסירת המפתח. כמובן האם להביא מומחה על מנת הדוח יהיה קביל ע"י הקבלן ? מספר דוגמאות של ליקויים בדירה: 1. ריצוף 60X60 מפגשים לא מקבילים ובגבהים שונים – גימור גרוע ומסוכן. 2. פנלים בולטים מהקיר מאוד ולא בצורה אחידה. בנוסף סיומת פנלים אינה אחידה ובזויות אין גרינג ( 45 מעלות למניעת נפילת מהפנל). 3. קופסאות חשמל שבורות המפסקים והשקעים (חלקם בסלון) אינם במקום. 4. כיסוי לארון שירות תקשורת לא קיין. לוח חשמל ראשי חשוף להרכיב דמה. 5. דלתות הזזה סלון מרפסת: a. חורקות ואל מקבילות (עקומות) ובנוסף נוגעות ושורטות אחת את השנייה. b. הלבשות אלומיניום מתפרקות בחיבור בין המשקיף לקיר אין חומר איטום. בברכה, אייל

  השב
 • 10:06, 23 בדצמבר 2012

  אייל שלום,
  מפנייתך אני מבין שהנך מיוצג ע"י עו"ד, לפיכך, אני ממליץ לך לעדכן אותו בנוגע לליקויים שאיתרת ושכבר עכשיו יודיע (בכתב) לקבלן על הליקויים שאותרו.

  כמו כן, מומלץ להביא בעת קבלת הדירה (פרוטוקול מסירת הדירה) איש מקצוע מטעמך כדי שיציין בפני נציג הקבלן את הליקויים שאותרו.

  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.