רטיבות חוזרת ותיקונים חוזרים - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • זיוה

  נשלח ע"יזיוה 10:46, 23 בדצמבר 2012

  שלום רב. לפני כ- 4 שנים רכשנו דירה חדשה מקבלן בניה גדול וידוע, את הדירה קיבלנו לפני 3.5 שנים. מאז מידי חורף אנו סובלים מרטיבויות במוקדים חוזרים- הקבלן מתקן אך הבעיה חוזרת. יש לנו חוזה מיוחד שמאפשר לנו לערב גורם חיצוני במקרה והקבלן לא מצליח לתקן. ואנחנו מתחילים לחשוב על הפעלת החוזה. מנגד בכל השנים האלו הם לא הסכימו מעולם לתת לנו שום מכתב שמעיד על הכרה ברטיבות- ובשנה שעברה הנציגה אף הגדילה ואמרה לבעלי שהיא לא זוכרת שום פניה מאיתנו מעולם. לאחר שיחה הבהרה עימי היא "נזכרה" וטענה שכעת היא פועלת באופן ממוחשב, בשונה מהעבר ולכן היא טעתה בשיחה עם בעלי. גם הפעם נתקלנו בחומת ברזל וסירוב עקשן לתת לנו מכתב כתוב. ומנגד יש את השכנים שלוחצים על תיקון. השנה שוב פעם הרטיבות חזרה ואנו לא יודעים כיצד לנהוג, יש לנו תמונות שמעידות על הרטיבות עם תאריכים ומכתבים שכתבתי להם. התחושה שלי הם סוחבים אותנו עד שיסתיימו להם שנות האחריות. מבחינה משפטית יתכן והם יהיו אחראים על הרטיבות כל עוד היא נמשכת אם אנו נוכיח שהרטיבות קיימת ממסירת הדירה ולכן הם מסרבים לספק לי הכרה ? מהי המלצתך כיצד עלינו לנהוג במקרה זה?

  השב
 • 11:58, 24 בדצמבר 2012

  זיוה שלום,
  עליכם להראות שפניתם לקבלן.
  לפיכך מומלץ לתעד כל פניה בכתב (מייל או דואר רשום או אישור על משלוח פקס) על מנת שתוכלו להראות שהנזקים החלו ממועד קבלת הדירה ובאחריות הקבלן.
  יש לבדוק בהסכם המכר מה המנגנון לפתרון סכסוכים עם הקבלן (במידה ויש כזה) והאם מדובר בתניית בוררות שמונעת מכם להגיע לבית משפט.

  במידה ואין תניית בוררות מומלץ כי תשלחו מכתב התראה לקבלן בטרם הגשת תביעה ובמידה ולא יפתור את הבעיה תיגשו לקבל ייעוץ משפטי.

  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.