בהמשך להודעה שנמצאת להלן - אי נכונות הקבלן לשלם על איחור במסירת דירה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • אמיר

  נשלח ע"יאמיר 14:09, 31 בדצמבר 2012

  נראה לי שלא שמת לב לתגובתי להודעה שקיבלתי אז אני מצרף כאן שוב. תודה רבה וסליחה אם זה כבר יותר מדי אבל אולי בכל זאת שאלה אחרונה. בחוזה המכר כתוב " במקרה שהחברה תאחר במסירת הבית לקונה, תקופה העולה על 90 יום מעבר למועד המסירה ובלבד ש- .....תהיה החברה חייבת לשלם לקונה..... הקונה מוותר בזה בויתור מוחלט וסופי על קבלת פיצוי כלשהו עבור 90 יום הראשונים באיחור במסירת החזקה בבית" שאלתי היא: האם הם יכולים להתנות תנאי כזה(שאני מוותר על פיצוי על 90 היום הראשונים) והאם הסעיף הזה קביל בדיעבד לאחר שחתמתי, גם אם החוק מחייב תשלום על תקופת הגרייס . אמיר

  השב
 • 09:17, 1 בינואר 2013

  אמיר שלום,
  לסעיף בהסכם אסור להיות בניגוד להוראת חוק. לפיכך, ככל שהחוק מקנה פיצוי כזה או אחר בנסיבות מסוימות, אסור לקבלן להתנות על כך.
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.