קבלת מפתח - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • roy

  נשלח ע"יroy 10:08, 27 בינואר 2013

  שלום, יש לי שתי שאלות: 1.רכשנו דירה בפרוייקט תמא 38, בתחילת החודש היזם ביקש לקבל תשלום אחרון כשבוע לפני קבלת מפתח אך רק לאחר שלושה שבועות בוצעה המסירה. האם אנו זכאים לפיצוי בגין האיחור? 2.במועד המסירה הגשנו ליזם ליקויים בדירה כגון שקעים עקומים, שקע חשמל שהוצב במקום לא נכון בניגוד לחתימה במפרטף,ביצוע טיח וכדומה. היזם סירב לקבל זאת ואף אמר כי לא יתקן ליקויים אלו ושאנו חוצפנים. עקב כך סרבתי לחתום על קבלת המפתח. בתגובה היזם נעל את דירתי מבפנים. האם המהלך הנ"ל חוקי? אודה לתשובתך.

  השב
 • 11:27, 29 בינואר 2013

  רועי שלום,
  1. לפי תיקון מס' 5 לחוק המכר (דירות) מיום 6.4.11, פיצויים בגין איחור במסירה ישולמו רק אם היה איחור במסירה מעל 60 ימים ובמקרה זה ישולמו החל מהיום הראשון. יש לבדוק שהאיחור לא נבע מסיבות שאינן תלויות בקבלן.

  2. לפי פסיקת בתי המשפט, דווקא סירובך לקבל את הדירה בשל ליקויים שנראים לכאורה מינוריים- אינו תקין.
  היה עליך לקבל את הדירה ולאחר מכן לדרוש מהקבלן לבצע את התיקונים ואם יסרב, לתבוע אותו בבית משפט.

  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.