הקבלן מסרב לבדק - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • דייר 1

  נשלח ע"ידייר 1 16:41, 15 ביוני 2013

  רכשתי דירה הדירה נמסרת באיחור. הקבלן אינו מאפשר לי להגיע לדירה עם מהנדס בדק לפני קבלת הדירה. זאת על אף שבחוזה כתוב במפורש כי הרוכש זכאי להביא עמו במועד מסירת החזקה אנשים מקצועיים מטעמו. הקבלן מבקש את כתבי הערבות בטרם אקבל את הדירה. מה עלי לעשות?

  השב
 • 12:03, 5 בנובמבר 2013

  אמרת את כל הדברים הנכונים. מומלץ ביותר לקבל את הדירה עם איש מקצוע מטעמך. מומלץ ביותר שלא למסור את כתבי הערבות קודם למסירת הדירה לידך.
  מסירת הדירה לידך - משמעה - מסירת אותה דירה שביקשת לקבל ובהתאם למפרט שהוזמן על ידך. את זה שזה בוצע תוכל לוודא רק בבדיקה בפועל, וכאמור, עדיף עם איש מקצוע.
  הייתי מציע לשלוח לקבלן מכתב רשום בו אתה מודיע לו שבהתאם לתנאי ההסכם ביניכם אתה תשמח להגיע לקבל את החזקה לידך, בליווי אישר מקצוע מטעמך, ושאת כתבי הערבות תשמח גם כן להחזיר לידיו בהתאם לתנאי החוזה ולאחר קבלת הדירה לידך כאמור.,
  במידה ואתה סבור שיש אפשרות שתגיעו בסופו של דבר להתדיינות משפטית ביניכם - מומלץ שתהיה מלווה בעורך דין כבר בשלב הזה על מנת שההתכתבות שתצא ממך תהיה ערוכה נכון ובאופן שקריאת ההסכם וציטוטו יהיו נכונים גם כן ומתאימים להליך שינוהל בסופו של דבר.
  בהצלחה
  חיים מן, עו"ד
  אתה מוזמן ליצור קשר ישירות למשרדי בטלפון: -02-6246777

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.