הוצאת צו לשכנים מעליי שיש לי נזילה מהם - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • רונן

  נשלח ע"ירונן 12:31, 12 באוגוסט 2013

  יש לי ליקויים חמורים ונזק הכולל נזילות של ממש מהשכנה מעליי בכל הבית - אני מדבר על כך שכמעט כל התקרה בסלון כבר רטובה וזה רק הולך ומתפשט. העו"ד שלי אומר כי יש דיון בבית משפט רק בעוד 3 חודשים אבל לי זה נראה בלתי נסבל ובלתי מתקבל על הדעת בנסיבות המקרה אני בתביעה מול הקבלן ומול השכנה מעליי שמסרבת להכניס את הקבלן לביתה לתקן את הנזילות ובינתים אני סובל וביתי ממש מתפרק לי מול העיניים -האם אין יכול העו"ד ששכרתי לחייב להקדים את הדיון ע"י צו?

  השב
 • 12:20, 5 בנובמבר 2013

  רונן שלום,
  מאחר שאתה מיוצג על ידי עו"ד, אני מניח שנכון מצידך יהיה להפנות אליו את השאלה.
  לשאלתך אשיב באופן כללי, שישנן שני סוגי פניות לבית המשפט. עתירות או תביעות רגילות שבהן אדם מבקש שביהמ"ש יחייב את חברו לשלם לו פיצוי או לבצע פעולה כלשהי (כמו פעולת איטום או תיקון).
  עתירות או תביעות לסעד דחוף שאינו סובל דיחוי - בקשות לצו עשה זמני.
  בקשות כאלה מבוררות על ידי ביהמ"ש בלוח זמנים דחוף הרבה יותר. מגישים בקשות כאלה כשקיים חשש לגרימת נזק שהוא בלתי הפיך או מקרים דחופים שאינם סובלים דיחוי.
  הייתי מציע לך לבדוק אפשרות זו עם עוה"ד שלך.
  קח בחשבון שבמקרים רבים בית המשפט עשוי לחייב אותך להפקיד בקופת בית המשפט פיקדון להבטחת הוצאות הנתבעים על ידך במידה ותביעתך הזמנית תדחה.
  בהצלחה

  חיים מן,
  02-6246777

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.