דרישה של הקבלן לערוך בדיקת בית - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • ניקול

  נשלח ע"יניקול 21:48, 26 באוגוסט 2013

  הגשנו תביעה נגד קבלן בבית משפט לתביעות קטנות בשל ליקויי בניה (סדקים ורטיבות, יש דו"ח מומחה) . לפני כשנה ביקר מהנדס מטעם הקבלן בבית לאחר התכתבות ארוכה הקבלן החליט שהוא לא חייב לתקן כלום בגלל שאנחנו לא מקושרים ישירות אליו (רכשנו בית יד שניה). הקבלן ביקש כבר פעמיים הארכה מבית משפט להגשת כתב הגנה, עכשיו מבקש הקבלן לארוך בדיקת בית מטעמו ולהגיש כתב הגנה כעבור 30 יום ממועד הביקור. אנחנו חושבים לסרב בטענה שהנציג של החברה כבר ביקר בבית וזה סתם משיכת זמן. האם אנחנו עושים נכון? בבקשה אם מישהו יכול לעזור נשמח מאוד יש לנו עוד יומיים לכתוב תשובה. תודה!

  השב
 • 12:26, 10 בנובמבר 2013

  מתיאור הדברים שלכם נשמע שאכן מדובר בקבלן שמנסה (מטבע הדברים) להרחיק מעליו על אחריות לביצוע פעולה.
  אתם לא מחוייבים ללוח הזמנים של הקבלן, יש את לוח הזמנים שקבע המחוקק וקבע בית המשפט.
  אתם לגמרי רשאים להודיע לבית המשפט שהקבלן מושך את הזמנים בתיק הזה כבר זמן רב ושאתם מתנגדים לכל אורכה נוספת.
  אני סמוך ובטוח שבית המשפט ידע להחליט בשאלה אם להיעתר לבקשה אם לאו. יש להניח שאם תתנגדו לאורכה - זה עשוי להשפיע על החלטת ביהמ"ש גם אם יתיר את האורכה בכך שיתנה תנאים לכך, יגביל אותה וכיוצא בזה.
  בהצלחה
  חיים מן, עו"ד ומגשר
  משרד: 02-6246777

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.