• 11 באוקטובר 2012

  טיפול ללא סיכון גדול בארה"ב

  שלום
  הבן של בעלי עבר תאונת דרכים והוא נפגע בגב ובצוואר. הוא הולך עם מכשיר תומך לצוואר והוא זקוק לניתוח שניתן לעשות אותו בארץ אבל לנו ידוע על מומחה בארה"ב שיוכל לעזור לו מבלי לנתח ממש וללא הסיכון שיש בניתוח מסוג זה. קופת החולים שלו לא מוכנה להשתתף בהוצאה של הנסיעה והאשפוז בארה"ב וזאת הוצאה של 100,000$ בערך, סכום שלנו אין אותו. ולכן אני פונה אלייך לבדוק האם ניתן לחייב את קופת החולים לעזור במימון הטיפול בארה"ב למרות שניתן לעשות ניתוח (מסובך ובעל סיכון גבוה יותר) בארץ?

  11 באוקטובר 2012
 • מנהל הפורום עו"ד ערן יעקובוביץ 11 באוקטובר 2012

  טיפול ללא סיכון גדול בארה"ב

  ענבל שלום,
  בעקרון החוק מקנה זכאות למימון טיפול בחו"ל בהתקיים שני תנאים מצטברים : האחד, הטיפול נדרש לשם הצלת חיים. שנים, הטיפול לא ניתן לביצוע בישראל.
  על פניו ולמרות שבפנייתך חסרים פרטים לגבי הטיפול המוצע בארה"ב - נראה שקיימת בעיה בעיקר עם התנאי של הצלת חיים.
  חשוב לבחון את הטיפול המוצע בארה"ב (לא הבנתי האם מדובר בניתוח או לא) אל מול הניתוח המוצע בישראל. קיימת כבר התייחסות של בתי המשפט לכך כי חלופה רפואית שבצידה סיכונים מוחשיים וממשיים איננה בגדר חלופה סבירה ויש לקבוע כי טיפול שכזה איננו ניתן לביצוע בישראל.
  יש לבחון את הטיפול המוצע בארה"ב על ידי מומחה רפואי בתחום הרלבנטי (ורצוי שלא יהיה בקשרי עבודה עם הקופה המעורבת) וכן רצוי להתייעץ עם עו"ד הבקיא בתחום.
  נוכח העובדה שמדובר גם בתאונת דרכים נכון ורצוי לבחון יחד עם עורך הדין האם קיימת אפשרות לחייב את מבטחת הרכב בביטוח החובה לממן את הטיפול, גם אם קופת החולים מסרבת לממנו בדין.

  11 באוקטובר 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?