מימון של ביטוח פרטי להשתלת כליה בחו"ל - פורום השתלות וטיפולים רפואיים בחו"ל

שאלה חדשה
 • ביטוח פרטי

  נשלח ע"יביטוח פרטי 17:20, 24 בדצמבר 2012

  שלום, מבקשת לדעת האם חברות הביטוח הפרטיות ממנות חלק או כל הסכום להשתלת כלייה בחו,ל?אם בכלל.(בעקבות החוק החדש משנת 2008)

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ערן יעקובוביץ'

  עו"ד ערן יעקובוביץ,מנהל הפורום

  17:53, 24 בדצמבר 2012

  בשנת 2008 נפל דבר במדינת ישראל ונחקק חוק השתלת איברים.
  בכל הנוגע להשתלת איברים בחו"ל דורש החוק החדש בדיקה כפולה מבחינת חוקיות ההשתלה. כלומר: על חברות הביטוח וקופות החולים לבדוק ולוודא בטרם תשלום כלשהוא כי ההשתלה חוקית ואיננה נגועה בתשלום עבור האיבר, הן מבחינת דיני מדינת ישראל, והן מבחינת דיני מקום ביצוע ההשתלה.
  ככל שחברת הביטוח תשתכנע כי מדובר בהשתלה חוקית ללא תשלום שהתקבל בגין נתינת האיבר - ובהתאם לתנאי הפוליסה - אין מניעה שחברת הביטוח הפרטית תשלם את עלות ההשתלה.
  מכיוון שמדובר בנושא מורכב, המערב גם את תנאי הפוליסה הרלבנטית, גם את דיני מקום ביצוע ההשתלה ועוד נסיבות רבות בבחינת ההשתלה הרלבנטית - מאד מומלץ גם להעזר באיש מקצוע בפניה לחברת הביטוח, וגם לפנות לחברת הביטוח מראש לקבלת עמדתה עוד טרם היציאה להשתלה.

  תגובה
 • 18:39, 24 בדצמבר 2012

  תודה רבה על תשובתך המפורטת והמהירה.

  תגובה

מטרת הפורום היא לתת מענה לתושבי המדינה אשר זקוקים לטיפול רפואי ומתלבטים באשר לאפשרות לבצעו בחו"ל במימון קופת החולים או הביטוח הפרטי שהם מחזיקים בו.
לכל תושב במדינה הזכות לקבל טיפול רפואי בחו"ל במימון קופת החולים שבה הוא חבר וזאת מכוח הזכאות המוענקת לכל תושבי המדינה בחוק ביטוח בריאות ממלכתי ובלבד שמדובר בטיפול שנדרש להצלת חיים והוא אינו ניתן לביצוע בישראל. כמו כן קיימת זכאות רחבה יותר בביטוחי הבריאות המשלימים של קופות החולים (שב"נ), וזכאות רחבה עוד יותר בביטוח הבריאות הפרטיים שמוכרות חברות הביטוח הפרטיות.
תנאי הזכאות משתנים בהתאם למקורות הזכות הרלבנטיים (כאמור לעיל) ובהתאם ננסה בפורום לעשות סדר במכלול מקורות הזכות האפשריים.
הפורום רלוונטי לכל מי שמבקש לקבל טיפול רפואי בחו"ל (השתלות, ניתוחים או פרוצדורות רפואיות אחרות) והוא חבר בקופת חולים או באחת מתוכניות הביטוחים המשלימים של קופות החולים או בביטוח רפואי פרטי.