קבלת מימון לטיפול בחו"ל שאין בארץ - פורום השתלות וטיפולים רפואיים בחו"ל

שאלה חדשה
 • אור

  נשלח ע"יאור 11:34, 24 בינואר 2013

  מה אמורה לעשות משפחה שאין טיפול מתאים בארץ ונאלצת לשלוח את החולה לטיפול בחו"ל אבל לא יכולה לממן את הטיפול שם? לאיזה גורמים אפשר לפנות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ערן יעקובוביץ'

  עו"ד ערן יעקובוביץ,מנהל הפורום

  11:56, 24 בינואר 2013

  אור שלום,
  ככל שמדובר בטיפול רפואי שלא ניתן לקבלו בישראל, והוא דרוש לשם הצלת חיים - יש לפנות לקופת החולים בה חבר החולה. בהתאם להוראות תקנות ביטוח בריאות ממלכתי (שרותי בריאות במדינות חוץ) יש חובה על הקופה לממן שרותי רפואי שכזה במלואו ועד תקרה של 250,000 דולר ארה"ב.
  ככל שלא מדובר בטיפול הנחוץ להצלת חיים - אפשר לבקש מהקופה לבחון השתתפות בתשלום בשל נסיבות חריגות, אבל מדובר במקרים חריגים במיוחד.
  מעבר לקופת החולים - ובמידה ויש מן הראוי לבחון כיסויים משלימים בביטוחים המשלימים של הקופות או בחברות הביטוח הפרטיות, כמובן אם יש.
  בהצלחה

  תגובה

מטרת הפורום היא לתת מענה לתושבי המדינה אשר זקוקים לטיפול רפואי ומתלבטים באשר לאפשרות לבצעו בחו"ל במימון קופת החולים או הביטוח הפרטי שהם מחזיקים בו.
לכל תושב במדינה הזכות לקבל טיפול רפואי בחו"ל במימון קופת החולים שבה הוא חבר וזאת מכוח הזכאות המוענקת לכל תושבי המדינה בחוק ביטוח בריאות ממלכתי ובלבד שמדובר בטיפול שנדרש להצלת חיים והוא אינו ניתן לביצוע בישראל. כמו כן קיימת זכאות רחבה יותר בביטוחי הבריאות המשלימים של קופות החולים (שב"נ), וזכאות רחבה עוד יותר בביטוח הבריאות הפרטיים שמוכרות חברות הביטוח הפרטיות.
תנאי הזכאות משתנים בהתאם למקורות הזכות הרלבנטיים (כאמור לעיל) ובהתאם ננסה בפורום לעשות סדר במכלול מקורות הזכות האפשריים.
הפורום רלוונטי לכל מי שמבקש לקבל טיפול רפואי בחו"ל (השתלות, ניתוחים או פרוצדורות רפואיות אחרות) והוא חבר בקופת חולים או באחת מתוכניות הביטוחים המשלימים של קופות החולים או בביטוח רפואי פרטי.